انواع چمن مصنوعی فوتبال

انواع چمن مصنوعی فوتبال

معرفی انواع چمن مصنوعی فوتبال!

چمن مصنوعی فوتبال یکی از بهترین متریال هایی است که برای پوشش زمین های ورزشی فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد. سازمان ورزشی فیفا این چمن را تایید کرده است و بر این موضوع تاکید می ورزد که اگر استانداردهای نصب چمن مصنوعی به خوبی رعایت شوند، این چمن می تواند به بهبود عملکرد ورزشکاران در طول ورزش کمک کند. الیاف چمن مصنوعی حالت انعطاف پذیر دارند و همین امر سبب می شود که نیروی پای ناشی از دویدن ورزشکاران به زمین انتقال داده شود. این موضوع می تواند از بروز خستگی و یا آسیب به رباط پای ورزشکاران پیشگیری نماید. اگر شما زمین ورزشی دارید و می خواهید چمن مصنوعی سفارش دهید، باید با انواع چمن مصنوعی فوتبال آشنایی پیدا کنید. در ادامه به معرفی انواع چمن مصنوعی فوتبال می پردازیم.

پرکاربرد ترین چمن مصنوعی تزیینی

چمن مصنوعی MS Pro

چمن مصنوعی MS Pro یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که با ویژگی های خاص خود توانسته است به محصولی محبوب در میان صاحبان زمینهای ورزشی تبدیل شود. الیاف این چمن از کشور هلند وارد می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی MS Pro 50 سانتی متر است که مطابق با استانداردهایی است که سازمان ورزشی فیفا اعلام کرده است. البته باید بدانید که این چمن با ارتفاع الیاف 55 سانتی متر نیز تولید می شود و این موضوع ضربه پذیری این چمن را بالا برده است. یکی از ویژگی هایی که سبب شده است این چمن مورد توجه قرار گیرد انعطاف پذیری بالای الیاف است و هرگز در برابر نیروی وارده از پا آسیب نمی بیند. این چمن طول عمر بالایی دارد و به طور متوسط می تواند 6 تا 7 سال در زمین های ورزشی مورد استفاده قرار گیرد. 

چمن مصنوعی MN Pro

چمن مصنوعی MN Pro یکی دیگر از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که الیاف آن از کشور اسکاتلند وارد می شوند. این چمن کیفیت بسیار بالایی دارد و همین امر سبب شده است چمن مصنوعی MN Pro برای استفاده در زمین های ورزشی مورد توجه قرار گیرد. رنگ این چمن سبز خیره کننده ای است و وقتی بر روی زمین پهن می شود ظاهری یکدست و زیبا به زمین ورزشی می بخشد. بسیاری از کارشناسان ورزشی بر این عقیده هستند، زیبایی چمن مصنوعی یکی از فاکتورهایی است که در خرید انواع چمن مصنوعی فوتبال باید مورد توجه باشد.

الیاف چمن مصنوعی MN Pro مطابق با استانداردهای فیفا تولید می شوند و ارتفاع آنها 50 سانتی متر است. یکی از ویژگی هایی که سبب شده است بسیاری از صاحبان زمین های ورزشی این چمن را گزینه اول و آخر خود در خرید انواع چمن مصنوعی فوتبال بدانند ویژگی برگشت پذیری و انعطاف پذیری الیاف آن است. توصیه می شود برای افزایش طول عمر این چمن از سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن مصنوعی استفاده شود. میزان استفاده از این مواد 25 کیلو سیلیس و 7 کیلو گرانول در هر متر مربع از چمن است. الیاف این چمن بسیار نرم و لطیف هستند و اگر ورزشکاران بر روی آنها زمین بخورند، آسیب نمی ببینند.

چمن مصنوعی صحرا

وقتی شما به دنبال انواع چمن مصنوعی فوتبال هستید، بی شک با چمن مصنوعی صحرا برخورد خواهید کرد. این چمن یکی از محصولات ویژه ای است که بسیاری از صاحبان زمین های ورزشی آن را به محصولات مشابه دیگر ترجیح می دهند. این چمن رنگ سبز تیره ای دارد و وقتی بر روی زمین نصب می شود به محیط ابهت می بخشد. الیاف این چمن 50 سانتی متر است و مطابق با استانداردهای فیفا تولید می شود.

چمن مصنوعی صحرا از انواع چمن مصنوعی فوتبال به شمار می رود که دارای ویژگی non fill است. همانطور که می دانید توصیه می شود برای افرایش طول عمر چمن مصنوعی فوتبال از سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن استفاده شود. اما چمن مصنوعی non fill نیازی به سیلیس و گرانول ندارد و این موضوع مهمی است که سبب شده بسیاری از افراد برای پوشش زمین های ورزشی خود چمن مصنوعی صحرا را سفارش دهند. بهتر است بدانید قیمت چمن مصنوعی صحرا، با توجه به این موضوع که دارای ویژگی non fill است، بسیار مناسب است. تراکم الیاف این چمن بسیار بالاست و همین امر سبب می شود که نیرو ناشی از دویدن به الیاف آن آسیبی وارد نکند. از دیگر ویژگی های این چمن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تراکم بالا
  • دوام بالا
  • طول عمر بالا

چمن مصنوعی MG Pro

چمن مصنوعی MG Pro یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که توانسته است با ویژگی های خیره کننده خود به محصول ویژه بازار تبدیل شود. این چمن تراکم بسیار بالایی دارد و هرگز در برابر نیروی فشار آسیب نمی بیند. طول عمر این چمن بالاست و تقریبا می توان 10 سال از آن استفاده کرد. این موضوع سبب شده است که خریداران انواع چمن مصنوعی فوتبال به سوی خرید این چمن متمایل شوند. الیاف چمن مصنوعی MG Pro از جنس مونوفیلامنت است. مونوفیلامنت یکی از الیاف مهمی است که هرگز آلودگی را به خود نمی گیرد و انعطاف پذیری بالایی دارد. در نتیجه، این چمن برای حفظ سلامتی ورزشکاران بسیار مناسب است.

یکی از سوالات پرتکرار در مورد چمن مصنوعی MG Pro  این است که آیا باید از سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن مصنوعی استفاده کرد یا خیر! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است! سیلیس و گرانول حالت ایستا به الیاف چمن مصنوعی می دهند و همین امر سبب می شود طول عمر چمن مصنوعی بالا رود و ورزشکاران بتوانند بر روی چمنی با کیفیت بازی کنند.

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که مورد توجه خریداران قرار دارد. اولین ویژگی این چمن زیبایی بصری آن است. این چمن دارای راه راه تیره و روشن است و وقتی بر روی زمین پهن می شود ظاهر زمین را بسیار شیک و زیبا می کند. کسانی که به زیبایی زمین ورزشی خود اهمیت می دهند بهتر است از این چمن استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی های این چمن قدرت بسیار بالای آن در برابر سایش است. کف کفش ورزشکارانی که بر روی این چمن می دوند باعث آسیب به چمن نمی شود و این چمن حالت کرک به خود نمی گیرد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد.

از دیگر ویژگی های این چمن می توان به تراکم بالای آن اشاره کرد. تراکم بالا چمن مصنوعی قدرت آن را در برابر نیروی حاصله از دویدن بالا می برد. این چمن انعطاف پذیری زیادی دارد و به بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران کمک می کند. در نتیجه، افرادی که تمایل دارند ورزشکاران در بستری امن به بازی و ورزش بپردازند می توانند چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی را برای زمین ورزشی خود سفارش دهند.

چمن مصنوعی اسپاین

چمن مصنوعی اسپاین یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که قدرت بسیار زیادی در برابر نیروی وارده از دویدن ورزشکاران دارد. ساختار این چمن مانند ستون فقرات است که نیروی وارد را به خوبی به زمین انتقال می دهد و همین امر به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک می کند. ارتفاع الیاف این چمن بین 45 تا 50 سانتی متر است و شما می توانید با توجه به ویژگی های زمین ورزشی یکی از این چمن ها را سفارش دهید.

یکی از ویژگی هایی که در مورد چمن مصنوعی اسپاین مورد توجه قرار دارد، زیره ( بکینگ) سه لایه آن است. لایه اول این چمن دارای بافت شبکه ای است، لایه دوم آن جنس پلی اتیلن دارد و لایه سوم آن دارای پوشش پلی اورتان است. در نتیجه، مقاومت این چمن بسیار بالا می رود و همین امر نقش موثری در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد. تراکم الیاف این چمن بسیار بالاست و حالت ایستا دارد. این الیاف منعطف هستند و در صورت زمین خوردن آسیبی به ورزشکار وارد نمی شود.

آیا استفاده از سیلیس و گرانول در زمین های فوتبال نیاز است؟

همانطور که متوجه شدید، در بالا که به معرفی انواع چمن مصنوعی فوتبال پرداختیم، در مورد سیلیس و گرانول نیز صحبت کردیم. سیلیس و گرانول ذرات شن مانندی هستند که در میان الیاف چمن مصنوعی تزریق می شوند و حالتی ایستا به الیاف می بخشند. با توجه به این موضوع که الیاف انواع چمن مصنوعی فوتبال در زیر فشار زیادی قرار دارند، سیلیس و گرانول سبب می شوند که این الیاف مقاومت بالایی پیدا کنند و همین موضوع طول عمر چمن مصنوعی را افزایش میدهد. به همین دلیل توصیه می شود در زمان نصب انواع چمن مصنوعی فوتبال حتما از سیلیس و گرانول استفاده نمایید تا بتوانید چمن مصنوعی را به محصولی ایده آل برای استفاده در زمین های ورزشی تبدیل کنید.

جمع بندی انواع چمن مصنوعی فوتبال

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد انواع چمن مصنوعی فوتبال در اختیار شما قرار دهیم. انواع چمن مصنوعی فوتبال عبارتند از: چمن مصنوعی MS Pro، چمن مصنوعی MG Pro، چمن مصنوعی MN Pro، چمن مصنوعی صحرا، چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی و چمن مصنوعی اسپاین. تمامی این چمن ها تراکم بالایی دارند و الیاف آنها بسیار نرم و منعطف هستند. در نتیجه، این چمن ها به بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران کمک می کنند و تاثیر زیادی در حفظ سلامت ورزشکاران دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مدیر فروش اسکرول به بالا