چمن مصنوعی باشگاه

رفتن به باشگاه ایده خوبی است. شما می توانید با حضور در باشگاه حس خاصی را تجربه کنید. زمانی که در باشگاه هستید جریان خون در بدن افزایش پیدا می کند و این امر می تواند بر خلقیات شما اثر بگذارد. فواید ورزش و رفتن به باشگاه به قدری زیاد هستند که در آمریکا کمپینی به نام ورزش یک دارو است راه افتاده است و از ورزش به عنوان درمانی برای بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. به همین دلیل تجهیز کردن فضای باشگاه یکی از اموری است که تمامی افراد باید به آن توجه داشته باشند. بهتر است بدانید چمن مصنوعی باشگاه یکی از تجهیزاتی است که استفاده از آن اهمیت بسیار زیادی دارد. در ادامه به ویژگی های چمن مصنوعی باشگاه و فواید استفاده از چمن مصنوعی ورزشی می پردازیم.

فواید چمن مصنوعی باشگاه

چمن مصنوعی باشگاه مزایای بسیار زیادی را برای ورزشکاران به همراه می آورد. شاید بتوان گفت اولین و مهمترین مسئله ای که سبب شده است استفاده از چمن مصنوعی باشگاه مورد توجه قرار گیرد رنگ سبز چمن است. تا به حال تحقیقات زیادی بر روی اثرات رنگ سبز بر سلامتی انجام شده است و تمامی آنها بر این امر تاکید می ورزند که رنگ سبز باعث کاهش استرس می شود. وقتی استرس پایین می آید، افراد بهتر می توانند بر کارهای خود تمرکز داشته باشند و این موضوع بر عملکرد ورزشکاران اثر می گذارد.

تداعی حس خوش طبیعت

همچنین، وجود چمن مصنوعی تزئینی در فضای باشگاه ( که مشابه به چمن طبیعی است) باعث می شود حس خوش طبیعت در محیط تداعی شود. در نتیجه، ورزشکاران از نظر روانی حس خوبی را پیدا می کنند و نوسانات خلقی آنها به میزان زیادی پایین می آید. اگر بخواهیم نگاهی کلی به فواید چمن مصنوعی باشگاه داشته باشیم باید بگوییم:

 • وجود این چمن باعث می شود فشار خون پایین بیاید.
 • وجود این چمن تمرکز را بالا می برد.
 • وجود این چمن به بهبود نوسانات خلقی کمک می کند.
 • وجود این چمن برای حفظ بیماری های قلبی موثر است.
 • وجود این چمن کارآیی ورزشکاران را بالا می برد و به آنها کمک می کند تا به اهداف ورزشی خود دست پیدا کنند.

در نتیجه، اکنون که با فواید استفاده از چمن مصنوعی در فضای باشگاه آشنا شده اید، بهتر است برای خرید این چمن اقدام کنید و با استفاده از آن فضایی خاص و منحصر به فرد را برای مشتریان خود به وجود بیاورید! شاید در آینده با استفاده از چمن مصنوعی به یکی از باشگاه های برند در سطح کشور تبدیل شوید.

ویژگی های چمن مصنوعی باشگاه

اگر اکنون می خواهید برای خرید این چمن اقدام کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این چمن چه ویژگی باید داشته باشد. ویژگی های چمن مصنوعی برای استفاده در فضای باشگاه به شرح زیر هستند:

 • چمن مصنوعی باید تراکم بالایی داشته باشد تا فشار و یا کوبش باعث آسیب به سطح چمن مصنوعی نشود.
 • ارتفاع الیاف چمن مصنوعی باید بین 25 تا 35 میلی متر باشد تا ظاهری مشابه به چمن طبیعی داشته باشد.
 • بهتر است زیره چمن مصنوعی چند لایه باشد تا مقاومت آن را در برابر فشار و کوبیده شدن افزایش دهد.
 • شما می توانید با توجه به سلیقه خود از چمن مصنوعی بهاره و یا پاییزه در فضای باشگاه استفاده کنید.

توصیه می شود قبل از خرید چمن مصنوعی باشگاه ملاقات حضوری با شرکت فروشنده داشته باشید و انواع چمن مصنوعی را از نزدیک ببینید و سپس برای خرید اقدام نمایید. این کار نقش بسیار موثری در انتخاب بهترین گزینه برای شما دارد و به شما کمک می کند زیباترین و با کیفیت ترین چمن مصنوعی را برای باشگاه خود انتخاب نمایید.

از چمن مصنوعی در چه فضاهایی می توان استفاده کرد؟

یکی از سوالاتی که افراد در مورد چمن مصنوعی باشگاه می پرسند در این زمینه است که از این چمن در چه فضاهایی می توان استفاده کرد. کاربرد این چمن در فضای باشگاه بسیار زیاد است و در ادامه به برخی از کاربری های آن اشاره می کنیم:

 • از چمن مصنوعی می توان در فضای رو به روی تردمیل ها استفاده کرد. حتی می توان چمن مصنوعی را بر روی دیوار نصب کرد و دیوار چمنی به وجود آورد. این موضوع نقش بسیار مهمی در جلوه باشگاه دارد و سبب می شود کسانی که به باشگاه شما می آیند حس خوبی داشته باشند.
 • از چمن مصنوعی می توان در اتاق استراحت ورزشکاران استفاده کرد. این موضوع استرس ورزشکاران را پایین می آورد و خستگی را از آنها دور می کند.
 • از چمن مصنوعی می توان برای پوشش کف باشگاه استفاده کرد. با توجه به این موضوع که انعطاف پذیری این چمن بسیار زیاد است نقش موثری در حفظ سلامتی ورزشکاران دارد. با توجه به این امر که الیاف چمن مصنوعی بسیار نرم هستند اگر حتی بدون پوشش بر روی چمن مصنوعی بخوابید و حرکات ورزشی را انجام دهید پوستتان آسیب نمی بیند.

آیا تمامی باشگاه به چمن مصنوعی باشگاه نیاز دارند؟

یکی از سوالاتی که در این حوزه زیاد پرسیده می شود این است که آیا تمامی باشگاه های ورزشی به چمن مصنوعی باشگاه نیاز دارند! در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر باشگاهی می خواهد بر طبق تجهیزات روز دنیا پیش برود و به موفقیت ورزشکارانی که در آن باشگاه ورزش می کنند اهمیت می دهد بی شک به این چمن نیاز دارد. نگاهی به باشگاه های برتر در سراسر دنیا نشان می دهد که آنها از این چمن برای تجهیز کردن فضای باشگاه استفاده می کنند و این امر ویژگی های خاص چمن مصنوعی را به ما نشان می دهد.

قیمت چمن مصنوعی سالن و باشگاه

اکنون که با ویژگی های چمن مصنوعی باشگاه آشنا شده اید، ممکن است بخواهید برای خرید اقدام نمایید. اما یکی از سوالات شما بی شک در مورد قیمت چمن مصنوعی خواهد بود. اما پاسخ به این سوال به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که به شرح زیر هستند:

 • آیا تراکم این چمن بالاست یا خیر؟
 • آیا الیاف این چمن ایرانی هستند یا چینی و یا هلندی؟
 • آیا این چمن نیاز به تزریق سیلیس و گرانول دارد یا خیر؟
 • بکینگ این چمن چند لایه است؟

پاسخ به تمامی این سوالات می تواند در قیمت تاثیر گذار باشد. به همین دلیل شما برای استعلام قیمت باید با مراکز معتبر فروش در ارتباط باشید.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد چمن مصنوعی باشگاه در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید استفاده از چمن مصنوعی در فضای باشگاه سبب می شود تا استرس ورزشکاران پایین بیاید و این موضوع تمرکز ورزشکاران را افزایش می دهد. چمنی که برای استفاده در این فضا انتخاب می شود باید تراکم بالایی داشته باشد. شما می توانید از چمن مصنوعی باشگاه در فضای رو به روی تردمیل ها و دستگاه های ورزشی، دیوار چمنی و استراحتگاه ورزشکاران استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا