با چمن مصنوعی باغ، باغی زیبا و همواره سبز داشته باشید!

آیا باغ شما در فصل زمستان دیگر ظاهر زیبای خود را حفظ نمی کند و خشک و بی روح می شود! آیا دوست دارید در فصل زمستان وقتی به باغ خود می روید باغی زیبا داشته باشید و از زیبایی آن لذت ببرید؟! باید بدانید که این کار شدنی است و شما می توانید با استفاده از چمن مصنوعی باغ محیط اطراف خود را همواره سبز و زیبا نگه دارید! تصور کنید وقتی برف باریده است و زمین پوشیده از برف است شما برف ها را کنار بزنید و چمن سبزی را مشاهده کنید! این چمن کاملا مشابه چمنی است که در فصل زمستان و بهار می روید و همین امر سبب می شود گرمای تابستان را در دل زمستان احساس کنید! آیا حسی بهتر از این حس وجود دارد؟!

چمن مصنوعی باغ ظاهر باغ شما را دگرگون می کند!

باید بدانید که شما می توانید با استفاده از این چمن فضایی خاص را خلق کنید و این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای کسانی دارد که به زیبایی محیط اطراف خود اهمیت می دهند. چمن مصنوعی ظاهری یکدستی دارد و الیاف آن با نظم خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در نتیجه، وقتی شخصی به این چمن نگاه می کند مانند این است که باغبانی با صبر و حوصله برگهای چمن را کوتاه کرده است! همچنین، این چمن همواره سبز است و این موضوع سبب شده است بسیاری از باغ داران خرید این چمن را مورد توجه قرار دهند!

چمن مصنوعی در برابر نور خورشید یا بارش برف آسیب نمی بیند!

فرقی نمی کند که اکنون وسط تابستان است و خورشید با تمام قدرت می تابد و یا برف سنگینی باریده است و هوا بسیار سرد است. چمن مصنوعی باغ قدرت سرمایشی و گرمایشی بسیار بالایی دارد و هرگز آسیب نمی بیند. چمن هایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند قدرت گرمایشی +70 و قدرت سرمایشی -30 درجه دارند و این موضوع سبب شده است که این چمن ها در تمامی مناطق با تمامی شرایط آب و هوایی قابل استفاده باشند.

تصور کنید که برای پوشش باغ خود از چمن طبیعی استفاده کنید. این چمن به سرعت در زیر نور خوشید می سوزد و یا سرمای هوا آن را از بین می برد. در نتیجه، باغ شما تنها در ماه های محدودی از سال سبز است و این موضوع می تواند نا امید کننده باشد. اما با استفاده از چمن مصنوعی باغ این مشکلات به طور کامل رفع شده است و شما می توانید باغ همواره سبز خود را بسازید و از آن لذت ببرید.

چمن مصنوعی باغ آتش نمی گیرد!

بسیاری از افراد که به باغ می روند تمایل دارند که در محیط باغ آتش درست کنند و کباب بخورند. همچنین، قلیان کشیدن یکی از مواردی است که در باغ ها زیاد انجام می شود! به همین دلیل این نگرانی وجود دارد که آیا ذغال و یا ته سیگار بر روی چمن مصنوعی می تواند باعث آتش سوزی شود؟! پاسخ به این سوال کاملا منفی است! بهتر است بدانید الیاف چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده اند که هرگز آتش نمی گیرند و تنها نقطه سوز می شوند. در نتیجه، شما بدون نگرانی می توانید از این چمن استفاده کنید.

ویژگی ها چمن مصنوعی باغ

شاید اکنون شما تصمیم گرفته باشید که برای خرید این چمن اقدام کنید. اما ویژگی هایی که قبل از سفارش این چمن باید به آنها توجه داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد و سبب می شود که شما چمنی مناسب را سفارش دهید و از زیبایی آن بهره ببرید. ویژگی های چمن مصنوعی که برای باغ می خرید بدین شرحند:

  • چمن مصنوعی باغ باید تراکم بالایی داشته باشد.
  • چمن مصنوعی باید زیره دو لایه داشته باشد.
  • الیاف چمن مصنوعی باغ می تواند بین 25 تا 35 میلی متر باشد.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا تراکم چمن مصنوعی اهمیت زیادی دارد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم تراکم بالای چمن مصنوعی سبب می شود این چمن در برابر کوبش و نیروی فشار مقاومت بالایی داشته باشد و این موضوع از آسیب به الیاف چمن پیشگیری می کند. شما می توانید روی این چمن هر چقدر که می خواهید بدوید و یا بازی کنید! این چمن حالت ایستادگی الیاف خود را حفظ می کند و زیبا به نظر می رسد!

همچنین، یکی دیگر از موارد که در زمان سفارش باید به آن توجه کنید زیره دولایه است. یکی قانون کلی در مورد چمن مصنوعی وجود دارد. هر چقدر زیره چمن مصنوعی بیشتر باشد مقاومت آن چمن در برابر نیروی کوبشی بالا می رود و سالیان بیشتری می توان از آن استفاده کرد! رعایت این موارد سبب می شوند چمن مصنوعی باغ مناسبی را خریداری کنید و از ویژگی های آن لذت ببرید! چه چیزی بهتر از این که باغی همواره زیبا داشته باشید.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی باغ چقدر باید باشد؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ارتفاع الیاف چمن مصنوعی باغ می تواند بین 25 تا 35 میلی متر باشد. ارتفاع 25 تا 35 میلی متر اندازه ای متوسط است که می تواند ظاهری بسیار زیبا به باغ شما ببخشد. هر چقدر که ارتفاع الیاف چمن بیشتر باشد، این چمن بیشتر روی پای شما را پوشش می دهد. بنابراین، انتخاب این ارتفاع به سلیقه شما بستگی دارد. اگر می خواهید وقتی با پای برهنه در باغ راه می روید چمن مصنوعی روی پای شما را پوشش دهد می توانید از چمن مصنوعی با ارتفاع 35 میلی متر استفاده کنید و اگر می خواهید این چمن الیاف بلندی داشته باشد اما کل پای شما را پوشش ندهد ارتفاع الیاف 25 میلی متر مناسب است.

طول عمر چمن مصنوعی چقدر است؟

شاید بتوان گفت یکی از سوالات پرتکراری که در مورد چمن مصنوعی باغ وجود دارد در مورد طول عمر آن است. به طور کلی باید بدانید اگر چمن مصنوعی به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند 10 سال در محیط دوام داشته باشد. اما میانگین این چمن 6 تا 7 سال است. پس از این زمان شاید نیاز باشد که شما بخش هایی از چمن را ترمیم کنید. اما بعد از 10 سال دیگر وقت آن رسیده است که برای تعویض چمن اقدام نمایید.

در نتیجه، اگر شما این چمن مصنوعی باغ را سفارش دهید می توانید سال های زیادی از آن استفاده کنید و ظاهر باغ خود را سبز و با طراوت نگه دارید! چه چیزی بهتر از این که به مدت 10 سال باغی همواره سبز داشته باشید و هر زمان در طول سال که به آنجا می روید از ویژگی ها و ظاهر زیبای آن لذت دارید. اگر باغ دارید اکنون زمان آن رسیده است که برای خرید چمن مصنوعی اقدام کنید و ظاهر باغ خود را دگرگون سازید.

روش شستشوی چمن مصنوعی باغ

شما برای شستشوی این چمن نیاز به تمهیدات خاصی ندارید و این چمن با یک آبشوری تمیز می شود. زیرا الیاف چمن مصنوعی از مواد آنتی باکتریال درست شده اند و هرگز آلودگی را به خود نمی گیرند. همچنین، می توانید برای شستشوی این چمن از دستگاه واتر جت استفاده نمایید.

قیمت چمن مصنوعی باغ

اکنون متوجه شده اید که با خرید چمن مصنوعی باغ می توانید فضای خاص و دلپذیری را در باغ ویلای خود تداعی کنید. به همین دلیل، بی شک در مورد قیمت این چمن سوال دارید. بهتر است بدانید که قیمت چمن مصنوعی به موارد متعددی بستگی دارد. به طور مثال:

  • ارتفاع الیاف چمن مصنوعی چقدر است؟
  • بکینگ چمن مصنوعی چند لایه است؟
  • جنس نخ چمن مصنوعی ایرانی است یا هلندی؟

پاسخ به این سوالات نقش تعیین کننده ای در قیمت چمن مصنوعی دارند. به همین دلیل شما برای استعلام قیمت باید با مراکز معتبر فروش، مانند شرکت افرا چمن، در ارتباط باشید.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد چمن مصنوعی باغ در اختیار شما قرار دهیم. این چمن باید تراکم بالایی داشته باشد و زیره آن چند لایه باشد. استفاده از این چمن سبب می شود ظاهر چمن باغ شما همیشه سبز و با طراوت باشد. شما برای خرید این چمن تنها باید به مراکز معتبر فروش چمن مصنوعی مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیر فروش
Scroll to Top
اسکرول به بالا