چمن مصنوعی فوتسال

چمن مصنوعی فوتسال را بشناسید!

امروزه، ورزش به یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن زندگی سالم تبدیل شده است. کارشناسان سلامتی همواره بر این موضوع تاکید می ورزند که برای حفظ سلامتی ورزش کنید. ورزش به گونه ای به زندگی انسانها وارد شده است که بسیاری از افراد ورزش را حرفه خود می دانند و از آن پول در می آورند. یکی از پول سازترین ورزش های دنیا فوتبال است. این ورزش طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.

 ورزش فوتسال نیز همان ورزش فوتبال است که در زمینی با ابعاد کوچکتر بازی می شود. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که می خواهید در باغ ویلای خود زمین ورزشی داشته باشید باشید، بی شک راه اندازی یک زمین فوتسال می تواند ایده خوبی باشد! اگر صاحب یک زمین ورزشی هستید تجهیز سازی این زمین اهمیت بسیار زیادی دارد! یکی از مواردی که در تجهیز این گونه فضاها باید به آن توجه داشته باشید استفاده از چمن مصنوعی فوتسال است!

پرکاربرد ترین چمن مصنوعی ورزشی

چرا باید برای زمین فوتسال از چمن مصنوعی استفاده کنیم؟

قبل از آنکه به ویژگی های چمن مصنوعی فوتسال بپردازیم، بهتر است نگاهی به این موضوع داشته باشیم که چرا چمن مصنوعی فوتسال جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی است! همانطور که می دانید چمن طبیعی چمنی ضعیف است که اگر تحت فشار قرار گیرد به آن آسیب وارد می شود و یا حتی کنده می شود! همچنین، اگر فردی بر روی زمین چمن طبیعی زمین بخورد، امکان ضربه دیدن بالا می رود. بازی فوتبال و یا بازی فوتسال جز ورزش هایی با تحرک بالاست و افراد دائما بر روی این زمین می دوند. در نتیجه چمن طبیعی که در زیر پای ورزشکاران وجود دارد سریعا آسیب می بیند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد!

اما چمن مصنوعی فوتسال چمنی است که الیاف آن مقاومت بسیار زیادی در برابر کوبش دارند و دویدن ورزشکاران بر روی این چمن هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی کند. این چمن ظاهر شیک و سبز خود را حفظ می کند و این موضوع می تواند بر روحیه ورزشکاران اثر بگذارد و سبب شود آنها بهتر بتوانند بر ورزش خود تمرکز داشته باشند. از طرفی دیگر، باید بدانید که الیاف چمن مصنوعی قدرت ضربه پذیری بالایی دارند، یعنی اگر ورزشکار بر روی این چمن زمین بخورد هرگز آسیب نمی بیند. همچنین، یکی دیگر از مواردی که سبب شده است استفاده از این چمن مورد توجه قرار گیرد انتقال نیروی کوبشی از پای ورزشکاران به زمین است! شاید این سوال برای شما پیشم بیاید که این امر به چه معناست؟! در ادامه به این موضوع می پردازیم!

چمن مصنوعی فوتسال از آسیب به پای ورزشکاران جلوگیری می کند!

وقتی بر روی چمن مصنوعی فوتسال می دوید پای شما نیروی جنبشی بالایی دارد. این نیروی جنبشی اگر به پاهای شما بازگردند می توانند به عضلات و مفاصل پا آسیب زیادی وارد کنند. اما چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده است که این نیرو را از پای ورزشکاران به زمین انتقال می دهد. در نتیجه، هیچ گونه نیرویی به پای ورزشکاران وارد نمی شود و همین امر سبب می شود ورزشکاران کمتر احساس خستگی بکنند.

ویژگی های چمن مصنوعی فوتسال

اگر تصمیم گرفته اید برای زمین ورزشی خود چمن مصنوعی سفارش دهید باید به ویژگی های این چمن توجه داشته باشید تا بتوانید محصولی ایده آل را خریداری کنید. ویژگی های چمن مصنوعی فوتسال به شرح زیرند:

  • این چمن باید تراکم بالایی داشته باشد تا نیروی کوبشی به الیاف چمن آسیب وارد نکنند.
  • ارتفاع برگ های این چمن باید 50 تا 55 میلی متر باشد.
  • بکینگ یا زیره این چمن باید دو لایه یا سه لایه باشد تا مقاومت آن در برابر نیروی کوبشی افزایش پیدا کند.

بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که زمین فوتسال کوچکتر از زمین فوتبال است، نیروی کوبشی بیشتر می تواند باعث آسیب دیدگی آن شود. به همین دلیل تراکم بالا یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. این چمن غالبا در محوطه جریمه که ورزشکاران بیشتر حضور دارند آسیب می بیند. بنابراین، اگر می خواهید از خرید این چمن رضایت کامل داشته باشید، باید در زمان خرید به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین، می توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت بگیرید تا بتوانید خرید رضایت بخشی را تجربه کنید!

سیلیس و گرانول طول عمر چمن مصنوعی فوتسال را بالا می برد!

پس از آنکه چمن مصنوعی فوتسال بر روی زمین نصب شد، معمولا در بین الیاف آن از سیلیس و گرانول استفاده می شود! سیلیس و گرانول از جمله موادی هستند که در کنار الیاف چمن مصنوعی قرار می گیرند و مانع از خم شدن و یا آسیب دیدگی آنها در اثر دویدن می شوند. این مواد طول عمر چمن مصنوعی را بالا می برند و سبب می شوند چمن مصنوعی مدت زمان بیشتری ظاهر خود را حفظ کند.

طول عمر چمن مصنوعی فوتسال

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد این چمن پرسیده می شود، در مورد طول عمر آن است! بهتر است بدانید که اگر پروتکل های استفاده از چمن مصنوعی فوتسال رعایت شود این چمن می تواند 6 تا 7 سال قابل استفاده باشد. به همین دلیل شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی این چمن را برای فضای ورزشی مورد نظر خود سفارش دهید و از ویژگی های خاص آن در محیط اطراف خود لذت ببرید.

روش نگهداری از چمن مصنوعی فوتسال

بهتر است برای شستشوی این چمن از دستگاه واتر جت استفاده شود. واتر جت دستگاهی است که آب را با هوا ترکیب می کند و آن را به صورت پودری بر روی سطح چمن مصنوعی می ریزد. همچنین، توصیه می شود در زمان استفاده از این دستگاه دست خود را در زاویه 30 درجه نگه دارید تا فشار آب سبب نشود که سیلیس و گرانولی که در بین الیاف چمن مصنوعی قرار گرفته است از آن خارج شود. توصیه می شود، هفته ای یکبار این چمن شسته شود. همچنین، اگر چمن شما در مناطق گرمسیر قرار دارد، باید در روزهایی که هوا بیش از اندازه گرم است، زمانی که خورشید کم کم غروب می کند این چمن را آبپاشی کنید تا گرمای باقی مانده در بین الیاف چمن مصنوعی خارج شود و طول عمر چمن افزایش پیدا کند.

قیمت چمن مصنوعی فوتسال

امروزه، تمامی سالن ها و زمین های ورزشی معتبر از چمن مصنوعی برای پوشش کف استفاده می کنند. دلیل اصلی این امر انعطاف پذیری چمن مصنوعی است که می تواند به عملکرد ورزشکاران کمک نماید. به همین دلیل کسانی که می خواهند چمن مصنوعی فوتسال را سفارش دهند، در مورد قیمت آن سوال می پرسند. باید بدانید که پاسخ به این سوال به موارد متعددی مانند ارتفاع الیاف، جنس نخ چمن و میزان تراکم الیاف چمن بستگی دارد. همچنین، باید ببینید که آیا جنس نخ چمن ایرانی است یا هلندی! تمامی این موارد می توانند بر قیمت چمن مصنوعی فوتسال اثر بگذارند. به همین دلیل برای استعلام قیمت باید با مراکز معتبر فروش، مانند شرکت افرا چمن، در تماس باشید.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا در مورد چمن مصنوعی فوتسال صحبت کنیم. اگر می خواهید این چمن را سفارش دهید باید به ویژگی هایی از جمله تراکم بالا و لایه چند لایه توجه داشته باشید. برای خرید این چمن تنها باید به مراکز معتبر مراجعه کنید و با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مدیر فروش اسکرول به بالا