چمن مصنوعی مدارس، پیشنهادی ویژه برای پوشش مدارس!

امروزه دیگر مانند گذشته مدارس تنها مکانی برای تحصیل دانش آموزان نیستند، بلکه مدارس محیط هایی هستند که دانش آموزان می توانند به بلوغ شناختی برسند و این موضوعی است که تمام مدارس استاندارد در سراسر دنیا به آن اهمیت می دهند. یکی از مواردی که نقش مهمی در ایجاد محیطی مناسب برای دانش آموزان دارد محوطه سازی است و بی شک چمن مصنوعی مدارس یکی از مواردی است که نقش بسیار مهمی در ایجاد محیطی زیبا و خاص دارد. به همین دلیل امروزه بسیاری از مدارس به دنبال خرید چمن مصنوعی مدارس هستند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

آسفالت یا چمن مصنوعی؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه استفاده از آسفالت برای پوشش زمین در مدارس استاندارد ممنوع اعلام شده است. یکی از دلایل اصلی آن بخارهای سمی است که در زمان تابش آفتاب از آسفالت بلند می شود و این بخارها می توانند وارد ریه دانش آموزان شوند و به آنها آسیب وارد کنند. به همین دلیل استفاده از آسفالت برای پوشش مدارس حذف شده است تا دانش آموزان بتوانند در محیطی امن درس بخوانند. اما اکنون این سوال مطرح است که از چه چیزی باید برای پوشش مدارس استفاده شود؟! پاسخ به این سوال کاملا واضح است. چمن مصنوعی مدارس!

چمن مصنوعی بر روحیه دانش آموزان اثر می گذارد!

تصور کنید به مدرسه ای وارد شده اید که تمامی سطح زمین با استفاده از چمن مصنوعی مدارس چمن شده است و تا چشم کار می کند سبزی می بینید. این امر می تواند بسیار شگفت انگیز باشد.  مطالعات نشان داده اند که رنگ سبز یکی از رنگ های ویژه ای است که نگاه کردن به آن سبب کاهش فشار خون می شود و این امر می تواند برای کاهش استرس بسیار مفید باشد. در نتیجه کودک شما قرار است در محیطی درس بخواند که استرسی وجود ندارد و این امر می تواند برای حفظ سلامت قلب او بسیار مفید باشد.

همچنین، کاهش استرس می تواند بر کارآیی کودک اثر چشمگیری بگذارد و او بهتر می تواند تکالیف خود را بیاموزد. فرزند شما مکانی ایده آل برای بازی و با دوستانش خواهد داشت و این موضوع به او کمک می کند تا خاطرات دوران مدرسه را به خوبی به ذهن بسپارد و همواره خاطرات خوشی را به یاد بیاورد. این امر می تواند برای روحیه دانش آموزان بسیار موثر باشد و به آنها کمک کند در محیط آرامش بخش به تحصیل بپردازند.

اگر فرزند شما زمین بخورد، آسیب نمی بیند!

یکی دیگر از مواردی که سبب شده است استفاده از چمن مصنوعی مدارس مورد توجه قرار گیرد، افزایش ضریب امنیت و جلوگیری از آسیب به دانش آموزان است! هیچ چیز بهتر از این نیست که دانش آموزان در زمان زمین خوردن آسیب نبینند!! چمن مصنوعی لایه ای ایمن بر روی زمین به وجود می آورد و این موضوع می تواند برای مدیران مدارس قابل توجه باشد. ابتدا، بهتر است نگاهی به روش نصب چمن مصنوعی مدارس داشته باشیم:

  • ابتدا لایه ژئوتکس که لایه ای نرم و منعطف است بر روی سطح زمین پهن می شود. نصب این لایه مزیت های زیادی دارد. اولا باید بدانید که لایه ژئوتکس اجازه نمی دهد که آلودگی از زمین به سطح چمن مصنوعی انتقال کند، دوما لایه ژئوتکس سبب می شود انعطاف چمن مصنوعی افزایش پیدا کند.
  • پس از آن چمن مصنوعی با استفاده از چسب های مخصوص به لایه ژئوتکس متصل می گردد.

همانطور که متوجه شده اید زیرسازی چمن مصنوعی مدارس نقش بسیار مهمی در افزایش انعطاف پذیری این چمن دارد. در نتیجه، اگر فرزند شما بر روی این چمن زمین بخورد، مانند این است که بر روی لایه ای ابری می افتد و هرگز امکان آسیب و یا شکستگی وجود ندارد. این موضوع بسیار مهم است و والدین باید قبل از ثبت نام فرزندان خود این موضوع را مد نظر داشته باشند.

پوست فرزند شما خراشیده نمی شود!

وقتی به یاد دوران مدرسه خود می افتید، ناگهان مواقعی را به یاد می آورید که در کش مکش با دوستان خود و در این کش مکش ها ممکن بود زمین بخورید و پوست شما در اثر کشیدگی بر روی زمین دچار خراش و عفونت شود. اما نگران نباشید! اگر فرزند شما به مدرسه ای برود که زمین آن با استفاده از چمن مصنوعی مدارس چمن شده است، هرگز پوستش دچار خراش نمی شود.

دلیل اصلی این امر این است که الیاف این چمن بسیار نرم و لطیف هستند و اگر پوست بر روی آن کشیده شود، خراش پیدا نمی کند. در نتیجه، همانطور که می بینید، چمن مصنوعی تضمین می کند که فرزند شما می تواند در محیطی امن بدود، زمین بخورد و بازی کند و هیچ گونه آسیبی او را تهدید نمی کند. هیچ چیز مهمتر از این نیست که شما فرزند خود را به مدرسه ای بفرستید که ایمن باشد و سلامت فرزند شما را تضمین کند.

محیطی مناسب برای یادگیری!

تصور کنید قرار است معادلات سخت ریاضی را یاد بگیرید. شما را به جایی می برند که دور تا دورش با سیمان و زمین با آسفالت پوشیده شده است. اکنون شما باید بنشینید و با معادلات سخت ریاضی سر و کله بزنید! این موضوع می تواند بسیار خسته کننده باشد و هرگز شما به دانشمندی مانند انیشتین و یا مریم میرزاخانی تبدیل نخواهید شد. اما اکنون تصور کنید محیط دور تا دور شما با چمن مصنوعی پوشیده شده است و محیط سرشار از آرامش است. حالا معلم شما می خواهد معادلات ریاضی را به شما آموزش دهد. هر زمان که به چمن نگاه می کنید طراوت را احساس می کنید و مغز شما برای فراگیری ریاضیات بازتر می شود. چه کسی می داند شاید شما انیشتین و یا مریم میرزاخانی آینده باشید.!

باید بدانید مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته اند و همگی آنها بر این امر تاکید می ورزند که یادگیری انسان در محیط های سبز افزایش پیدا می کند. در نتیجه، جای تعجب نیست دانش آموزان در مدارسی که با چمن مصنوعی پوشش داده شده است و محیطی سبز تداعی می شود بهتر بیاموزند.

مقایسه چمن مصنوعی مدارس با چمن طبیعی!

ممکن است بسیاری از افراد به این موضوع اشاره کنند که مدارس شان را با استفاده از چمن طبیعی پوشش داده اند و دیگر نیازی به چمن مصنوعی مدارس ندارند. اما در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که پس از خواندن آنها نظر شما در مورد چمن مصنوعی تغییر خواهد کرد. این نکات به شرح زیر هستند:

  • چمن مصنوعی دشواری های نگهداری از چمن طبیعی را ندارد. شما نیاز ندارید که بر روی چمن مصنوعی کود بریزید. ممکن است دست دانش آموزان به این کود بخورد و همین امر می تواند سلامتی آنها را به خطر بیاندازد. همچنین، چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی نیاز به آبیاری ندارد و این موضوع امروزه که منابع آبی در حال اتمام هستند، اهمیت زیادی دارند.
  • امکان رشد چمن مصنوعی در تمامی شرایط آب و هوایی وجود ندارد. اما باید بدانید که شما می توانید چمن مصنوعی را در تمامی شرایط آب و هوایی به کار ببرید. چمن هایی که امروزه در بازار موجود هستند تا 70 درجه بالای صفر و 30 درجه پایین صفر مقاومت گرمایشی و سرمایشی دارند. در نتیجه، مهم نیست که شما کجا زندگی می کنید. شما به سادگی می توانید از چمن مصنوعی مدارس برای مدرسه خود استفاده نمایید.
  • چمن مصنوعی در برابر کویش مقاوم است. اگر شما تمامی سطح مدرسه خود را با استفاده از چمن طبیعی بپوشانید، این چمن در زیر پای دانش آموزان آسیب می بیند، اما باید بدانید هر چقدر هم که بر روی چمن مصنوعی بدوید و یا زمین بخورید، الیاف آن انعطاف پذیری خود را از دست نمی دهند و همواره می توان از آن استفاده کرد. هیچ چیز بهتر از این نیست که محصولی داشته باشید که آسیب ناپذیر باشد.

ویژگی ها چمن مصنوعی مدارس

ممکن است اکنون شما اغوا شده باشید که با سفارش چمن مصنوعی مدارس مدرسه خود را زیبا کنید. برای خرید این چمن باید ویژگی های مهمی را مد نظر داشته باشید. این ویژگی ها به شرح زیر هستند:

  • چمن مصنوعی مدارس باید تراکم بالایی داشته باشد.
  • لایه زیرین چمن مصنوعی باید چند لایه باشد.

توجه به این ویژگی ها سبب می شود شما محصولی را سفارش دهید که با مدرسه شما همخوانی داشته باشد و این موضوع رضایت شما را از خرید این محصول افزایش می دهد. به زبانی دیگر باید بگوییم، اگر در انتخاب این چمن دقت لازم را داشته باشید، می توانید چمنی را سفارش دهید که دانش آموزان برای همیشه حس خوبی خواهند داشت.

قیمت چمن مصنوعی مدارس

استفاده از چمن مصنوعی مدارس ایده شگفت انگیزی است. امروزه تمامی مدارس مهم دنیا استفاده از این چمن را مد نظر دارند. اگر شما نیز می خواهید قدم هوشمندانه ای را برای دانش آموزان بردارید، باید برای خرید چمن مصنوعی اقدام کنید. در همین راستا، سوال در مورد قیمت چمن مصنوعی امری بدیهی است. بهتر است بدانید قیمت چمن مصنوعی به موارد متعددی از جمله جنس الیاف، ارتفاع الیاف و میزان تراکم بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شود برای خرید تنها به مراکز معتبر، مانند شرکت افرا چمن، مراجعه نمایید.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد چمن مصنوعی مدارس در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید استفاده از این محصول در محیط مدرسه به دانش آموزان کمک می کند تا بهتر مطالب را بیاموزند و این موضوعی است که معلمان و والدین از دانش آموزان انتظار دارند. همچنین، چمن مصنوعی مدارس سطحی ایمن را برای دانش آموزان فراهم می کند و اگر آنها زمین بخورند هرگز آسیب نمی بینند و یا پوستشان خراش نمی بیند. الیاف چمن مصنوعی آنتی باکتریال هستند و امکان رشد آلودگی ها وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیر فروش
Scroll to Top
اسکرول به بالا