چمن مصنوعی فوتبال

چمن مصنوعی فوتبال

مهمترین نکات در قیمت و خرید چمن مصنوعی فوتبال را در این مقاله برای شما توضیح داده ایم.

برای انتخاب چمن مصنوعی فوتبالی به صورت اصولی، لازم است با انواع محصولات مناسب که برای زمین فوتبال به کار می روند آشنا باشیم. همچنین پارامترهای موثر در انتخاب چمن از جمله تراکم الیاف، ارتفاع چمن، نوع بافت چمن، شرایط آب و هوایی، شرایط زمین و … را همزمان بررسی کرده و بهترین گزینه را از این بین برگزینیم.
در این نوشته سعی کرده ایم تمامی آنچه برای یک انتخاب صحیح لازم است را برای شما ذکر کنیم.

فهرست مطالب

معرفی انواع چمن مصنوعی فوتبال!

چمن مصنوعی فوتبال یکی از بهترین متریال هایی است که برای پوشش زمین های ورزشی فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد. سازمان ورزشی فیفا این چمن را تایید کرده است و بر این موضوع تاکید می ورزد که اگر استانداردهای نصب چمن مصنوعی به خوبی رعایت شوند، این چمن می تواند به بهبود عملکرد ورزشکاران در طول ورزش کمک کند. الیاف چمن مصنوعی حالت انعطاف پذیر دارند و همین امر سبب می شود که نیروی پای ناشی از دویدن ورزشکاران به زمین انتقال داده شود. این موضوع می تواند از بروز خستگی و یا آسیب به رباط پای ورزشکاران پیشگیری نماید. اگر شما زمین ورزشی دارید و می خواهید چمن مصنوعی سفارش دهید، باید با انواع چمن مصنوعی فوتبال آشنایی پیدا کنید. در ادامه به معرفی انواع چمن مصنوعی فوتبال می پردازیم.

چمن مصنوعی MS Pro

چمن مصنوعی MS Pro یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که با ویژگی های خاص خود توانسته است به محصولی محبوب در میان صاحبان زمینهای ورزشی تبدیل شود. الیاف این چمن از کشور هلند وارد می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. ارتفاع الیاف در چمن مصنوعی MS Pro 50 سانتی متر است که مطابق با استانداردهایی است که سازمان ورزشی فیفا اعلام کرده است. البته باید بدانید که این چمن با ارتفاع الیاف 55 سانتی متر نیز تولید می شود و این موضوع ضربه پذیری این چمن را بالا برده است. یکی از ویژگی هایی که سبب شده است این چمن مورد توجه قرار گیرد انعطاف پذیری بالای الیاف است و هرگز در برابر نیروی وارده از پا آسیب نمی بیند. این چمن طول عمر بالایی دارد و به طور متوسط می تواند 6 تا 7 سال در زمین های ورزشی مورد استفاده قرار گیرد. 

چمن مصنوعی MN Pro

چمن مصنوعی MN Pro یکی دیگر از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که الیاف آن از کشور اسکاتلند وارد می شوند. این چمن کیفیت بسیار بالایی دارد و همین امر سبب شده است چمن مصنوعی MN Pro برای استفاده در زمین های ورزشی مورد توجه قرار گیرد. رنگ این چمن سبز خیره کننده ای است و وقتی بر روی زمین پهن می شود ظاهری یکدست و زیبا به زمین ورزشی می بخشد. بسیاری از کارشناسان ورزشی بر این عقیده هستند، زیبایی چمن مصنوعی یکی از فاکتورهایی است که در خرید انواع چمن مصنوعی فوتبال باید مورد توجه باشد.

الیاف چمن مصنوعی MN Pro مطابق با استانداردهای فیفا تولید می شوند و ارتفاع آنها 50 سانتی متر است. یکی از ویژگی هایی که سبب شده است بسیاری از صاحبان زمین های ورزشی این چمن را گزینه اول و آخر خود در خرید انواع چمن مصنوعی فوتبال بدانند ویژگی برگشت پذیری و انعطاف پذیری الیاف آن است. توصیه می شود برای افزایش طول عمر این چمن از سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن مصنوعی استفاده شود. میزان استفاده از این مواد 25 کیلو سیلیس و 7 کیلو گرانول در هر متر مربع از چمن است. الیاف این چمن بسیار نرم و لطیف هستند و اگر ورزشکاران بر روی آنها زمین بخورند، آسیب نمی ببینند.

چمن مصنوعی صحرا

وقتی شما به دنبال انواع چمن مصنوعی فوتبال هستید، بی شک با چمن مصنوعی صحرا برخورد خواهید کرد. این چمن یکی از محصولات ویژه ای است که بسیاری از صاحبان زمین های ورزشی آن را به محصولات مشابه دیگر ترجیح می دهند. این چمن رنگ سبز تیره ای دارد و وقتی بر روی زمین نصب می شود به محیط ابهت می بخشد. الیاف این چمن 50 سانتی متر است و مطابق با استانداردهای فیفا تولید می شود.

چمن مصنوعی صحرا از انواع چمن مصنوعی فوتبال به شمار می رود که دارای ویژگی non fill است. همانطور که می دانید توصیه می شود برای افرایش طول عمر چمن مصنوعی فوتبال از سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن استفاده شود. اما چمن مصنوعی non fill نیازی به سیلیس و گرانول ندارد و این موضوع مهمی است که سبب شده بسیاری از افراد برای پوشش زمین های ورزشی خود چمن مصنوعی صحرا را سفارش دهند. بهتر است بدانید قیمت چمن مصنوعی صحرا، با توجه به این موضوع که دارای ویژگی non fill است، بسیار مناسب است. تراکم الیاف این چمن بسیار بالاست و همین امر سبب می شود که نیرو ناشی از دویدن به الیاف آن آسیبی وارد نکند. از دیگر ویژگی های این چمن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تراکم بالا
  • دوام بالا
  • طول عمر بالا

چمن مصنوعی MG Pro

چمن مصنوعی MG Pro یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که توانسته است با ویژگی های خیره کننده خود به محصول ویژه بازار تبدیل شود. این چمن تراکم بسیار بالایی دارد و هرگز در برابر نیروی فشار آسیب نمی بیند. طول عمر این چمن بالاست و تقریبا می توان 10 سال از آن استفاده کرد. این موضوع سبب شده است که خریداران انواع چمن مصنوعی فوتبال به سوی خرید این چمن متمایل شوند. الیاف چمن مصنوعی MG Pro از جنس مونوفیلامنت است. مونوفیلامنت یکی از الیاف مهمی است که هرگز آلودگی را به خود نمی گیرد و انعطاف پذیری بالایی دارد. در نتیجه، این چمن برای حفظ سلامتی ورزشکاران بسیار مناسب است.

یکی از سوالات پرتکرار در مورد چمن مصنوعی MG Pro  این است که آیا باید از سیلیس و گرانول در میان الیاف چمن مصنوعی استفاده کرد یا خیر! پاسخ به این سوال قطعا مثبت است! سیلیس و گرانول حالت ایستا به الیاف چمن مصنوعی می دهند و همین امر سبب می شود طول عمر چمن مصنوعی بالا رود و ورزشکاران بتوانند بر روی چمنی با کیفیت بازی کنند.

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی

چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که مورد توجه خریداران قرار دارد. اولین ویژگی این چمن زیبایی بصری آن است. این چمن دارای راه راه تیره و روشن است و وقتی بر روی زمین پهن می شود ظاهر زمین را بسیار شیک و زیبا می کند. کسانی که به زیبایی زمین ورزشی خود اهمیت می دهند بهتر است از این چمن استفاده کنند. یکی دیگر از ویژگی های این چمن قدرت بسیار بالای آن در برابر سایش است. کف کفش ورزشکارانی که بر روی این چمن می دوند باعث آسیب به چمن نمی شود و این چمن حالت کرک به خود نمی گیرد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد.

از دیگر ویژگی های این چمن می توان به تراکم بالای آن اشاره کرد. تراکم بالا چمن مصنوعی قدرت آن را در برابر نیروی حاصله از دویدن بالا می برد. این چمن انعطاف پذیری زیادی دارد و به بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران کمک می کند. در نتیجه، افرادی که تمایل دارند ورزشکاران در بستری امن به بازی و ورزش بپردازند می توانند چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی را برای زمین ورزشی خود سفارش دهند.

چمن مصنوعی اسپاین

چمن مصنوعی اسپاین یکی از انواع چمن مصنوعی فوتبال است که قدرت بسیار زیادی در برابر نیروی وارده از دویدن ورزشکاران دارد. ساختار این چمن مانند ستون فقرات است که نیروی وارد را به خوبی به زمین انتقال می دهد و همین امر به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک می کند. ارتفاع الیاف این چمن بین 45 تا 50 سانتی متر است و شما می توانید با توجه به ویژگی های زمین ورزشی یکی از این چمن ها را سفارش دهید.

یکی از ویژگی هایی که در مورد چمن مصنوعی اسپاین مورد توجه قرار دارد، زیره ( بکینگ) سه لایه آن است. لایه اول این چمن دارای بافت شبکه ای است، لایه دوم آن جنس پلی اتیلن دارد و لایه سوم آن دارای پوشش پلی اورتان است. در نتیجه، مقاومت این چمن بسیار بالا می رود و همین امر نقش موثری در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد. تراکم الیاف این چمن بسیار بالاست و حالت ایستا دارد. این الیاف منعطف هستند و در صورت زمین خوردن آسیبی به ورزشکار وارد نمی شود.

آیا استفاده از سیلیس و گرانول در زمین های فوتبال نیاز است؟

همانطور که متوجه شدید، در بالا که به معرفی انواع چمن مصنوعی فوتبال پرداختیم، در مورد سیلیس و گرانول نیز صحبت کردیم. سیلیس و گرانول ذرات شن مانندی هستند که در میان الیاف چمن مصنوعی تزریق می شوند و حالتی ایستا به الیاف می بخشند. با توجه به این موضوع که الیاف انواع چمن مصنوعی فوتبال در زیر فشار زیادی قرار دارند، سیلیس و گرانول سبب می شوند که این الیاف مقاومت بالایی پیدا کنند و همین موضوع طول عمر چمن مصنوعی را افزایش میدهد. به همین دلیل توصیه می شود در زمان نصب انواع چمن مصنوعی فوتبال حتما از سیلیس و گرانول استفاده نمایید تا بتوانید چمن مصنوعی را به محصولی ایده آل برای استفاده در زمین های ورزشی تبدیل کنید.

جمع بندی انواع چمن مصنوعی فوتبال

تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد انواع چمن مصنوعی فوتبال در اختیار شما قرار دهیم. انواع چمن مصنوعی فوتبال عبارتند از: چمن مصنوعی MS Pro، چمن مصنوعی MG Pro، چمن مصنوعی MN Pro، چمن مصنوعی صحرا، چمن مصنوعی زبرا آرژانتینی و چمن مصنوعی اسپاین. تمامی این چمن ها تراکم بالایی دارند و الیاف آنها بسیار نرم و منعطف هستند. در نتیجه، این چمن ها به بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران کمک می کنند و تاثیر زیادی در حفظ سلامت ورزشکاران دارند.

چمن مصنوعی فوتبال، راهکاری ایده آل برای پوشش زمین های ورزشی!

فوتبال یکی از ورزش های مهیجی است که بسیاری از افراد را در سراسر دنیا شیفته خود کرده است. به همین دلیل، کارشناسان ورزشی تلاش می کنند تا با تجهیز کردن فضا برای بازی فوتبال به برگزاری بهتر این باز کمک کنند. یکی از مواردی که در این زمینه اهمیت زیادی دارد و به برگزاری هر چه بهتر این ورزش کمک می کند تجهیز زمین فوتبال است. اگر زمین فوتبال به خوبی آماده نشده باشد، سبب می شود بازیکنان بر روی آن زمین بخورند و همین امر سبب بروز مشکلات زیادی از جمله شکستگی استخوان می شود.

در گذشته برای آماده سازی زمین فوتبال از چمن طبیعی استفاده می شد. اما محدودیت های این چمن سبب شد کارشناسان به فکر راهکارهای جدیدی باشند. چمن مصنوعی یکی از راهکارهایی بود که برای استفاده در زمین های ورزشی معرفی گردید و به سرعت توانست به جایگاه ویژه ای دست پیدا کند. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد چمن مصنوعی فوتبال در اختیار شما قرار دهیم.

چمن مصنوعی فوتبال جایگزین چمن طبیعی

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا چمن مصنوعی جایگزین چمن طبیعی گردید! باید بدانید با توجه به همه گیری بازی فوتبال، افراد در سراسر دنیا تصمیم گرفتند این بازی را انجام دهند. اما همانطور که می دانید، امکان پرورش چمن طبیعی در تمامی شرایط آب و هوایی وجود ندارد.

به طور مثال، در مناطق گرمسیر چمن طبیعی در زیر نور آفتاب از بین می رود و همین امر سبب می شود زمین فوتبال در روزهای زیادی بدون پوشش چمنی باقی بماند. از طرفی دیگر، در مناطق سردسیر چمن طبیعی خشک می شود و سرما ساختار چمن طبیعی را از بین می برد. تمامی این امور سبب شده اند تا چمن مصنوعی فوتبال به عنوان جایگزینی مناسب برای چمن طبیعی معرفی گردد. اما ویژگی های چمن مصنوعی فوتبال تنها به این موارد خلاصه نمی شود.

انعطاف پذیری بالای چمن مصنوعی فوتبال

یکی از مواردی که سبب شده است چمن مصنوعی فوتبال مورد توجه قرار گیرد انعطاف پذیری بالای آن است. این ویژگی نقش بسیار زیادی در سلامت بازیکنان و بهبود عملکرد ورزشی آنها دارد. اولا باید بدانید که انعطاف پذیری چمن مصنوعی سبب می شود که نیروی پای بازیکنان در زمان دویدن بر روی چمن مصنوعی به پای بازیکنان انتقال پیدا نکند. ساختار چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده است که می تواند این نیرو را به خوبی جذب کند و پس از آن به سطح زمین انتقال دهد. در نتیجه، همین ویژگی می تواند از بروز خستگی در پای بازیکنان در زمان بازی فوتبال جلوگیری کند.

مسئله دیگر این است که قابلیت انعطاف پذیری چمن مصنوعی فوتبال سبب می شود از بروز مشکلات عضلانی و استخوانی ( مانند دردهای شدید پس از بازی فوتبال) در پا پیشگیری شود. با توجه به این موضوع که نیروی ناشی از دویدن به زمین انتقال پیدا می کند، این نیرو دیگر عضلات پا را درگیر نمی کند و همین امر می تواند برای حفظ سلامتی بازیکنان بسیار مهم باشد. این ویژگی سبب می شود که بازیکنان بهتر بتوانند بر روی سطح چمن مصنوعی فوتبال بدوند و عملکرد ورزشی آنها به میزان چشمیگری افزایش پیدا می کند.

ویژگی ها چمن مصنوعی فوتبال

بهتر است بدانید که شما برای استفاده از چمن مصنوعی فوتبال نمی توانید هر چمنی را سفارش دهید و باید به ویژگی های چمن توجه داشته باشید. اولین و مهمترین نکته ای که در انتخاب این چمن باید مد نظر خود قرار دهید تراکم بالای چمن است. تراکم بالا بدین معناست که تعداد الیاف زیادی در یک سطح از چمن مصنوعی قرار گرفته اند و این امر مقاومت چمن مصنوعی را در برابر نیروی حاصله از دویدن بالا می برد. معمولا الیاف چمن مصنوعی فوتبال به گونه ای طراحی می شوند که دارای آوند مرکزی هستند و این آوند می تواند نیروی وارده بر سطح چمن را به خوبی به زمین انتقال دهد و دوباره حالت ایستا به خود بگیرد.

یکی دیگر از مواردی که توصیه می شود در زمان خرید چمن مصنوعی به آن توجه شود، بکینگ یا لایه زیرین چمن مصنوعی است. بهتر است لایه زیرین چمن مصنوعی سه لایه باشد. در نتیجه، این لایه ها مقاومت چمن مصنوعی در برابر فشار و کوبش را افزایش می دهند و همین امر سبب می شود که طول عمر چمن مصنوعی بالا رود. مورد دیگری که در زمان خرید چمن مصنوعی برای زمین فوتبال باید به آن توجه داشته باشید ارتفاع الیاف است. ارتفاع الیاف این چمن باید معمولا 50 تا 55 سانتی متر باشد. توجه به این ویژگی ها در زمان خرید چمن مصنوعی اهمیت زیادی دارد و به شما کمک می کند تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

آیا چمن مصنوعی فوتبال مورد تایید فیفا است؟

فیفا معتبرترین سازمان ورزشی فوتبال است و تمامی قوانین و دستورات بازی فوتبال را اعلام می کند. به همین دلیل اگر این سازمان موردی را برای انجام ورزش فوتبال تایید کند، تمامی ورزشگاه های معتبر و رسمی موظف به پیروی از آن هستند. بهتر است بدانید در سال های اولیه ورود چمن مصنوعی به دنیای ورزشی مشکلاتی نظیر شکستگی استخوان و زمین خوردگی بر روی این چمن مشاهده شد.

دلیل اصلی این امر عدم زیرسازی درست چمن مصنوعی بود. در نتیجه، در زمان بارش باران آب بر روی سطح چمن جمع می شد و همین امر مشکلات زیادی را در زمان دویدن بازیکنان به وجود می آورد. سازمان فیفا اعلام کرده است که اگر زیرسازی چمن مصنوعی به خوبی صورت گیرد و آب از سطح چمن مصنوعی به خارج از زمین انتقال داده شود، این چمن می تواند برای پوشش زمین های ورزشی مورد استفاده قرار گیرد.

روش نصب چمن مصنوعی فوتبال

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که نصب چمن مصنوعی فوتبال چگونه صورت می گیرد. در این قسمت تلاش می کنیم تا اطلاعات کافی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. گاهی زمینی که برای بازی فوتبال در نظر گرفته می شود آسفالت و یا سیمان شده است و گاهی سطح زمین خاکی است. باید بدانید که امکان نصب چمن مصنوعی بر روی هر دو سطح وجود دارد که به اولین نمونه، سطح سخت یا نفوذ ناپذیر و به دومین نمونه، سطح نرم یا نفوذ پذیر گفته می شود. نصب چمن مصنوعی بر روی سطوح نرم یا نفوذ پذیر راحت تر است. چون از زمین می توان برای انتقال آب استفاده کرد.

در هر صورت سطح زمین چه نفوذ پذیر و چه نفوذ ناپذیر باشد، زیرسازی سطح زمین باید به خوبی صورت گیرد تا آب بر روی سطح چمن مصنوعی باقی نماند. به طور مثال در سطح سخت شیب زمین باید مناسب باشد، تا در زمان بارش باران آب به آبروهای موجود در سطح زمین انتقال پیدا کند و دیگر بر روی چمن نماند.

استفاده از لایه ژئوتکس و نصب چمن مصنوعی

پس از آن نوبت به نصب چمن مصنوعی می رسد. برای اینکار ابتدا لایه ژئوتکس بر روی سطح زمین نصب می گردد. لایه ژئوتکس انعطاف پذیری چمن مصنوعی را افزایش می دهد و همین امر نقش موثری در تامین سلامت و بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران دارد. پس از نصب لایه ژئوتکس، چمن مصنوعی بر روی این لایه نصب می می شود. یکی از مواردی که در زمان نصب چمن مصنوعی فوتبال باید مورد استفاده قرار گیرد، سیلیس و گرانول است.

سیلیس و گرانول چیست؟

همانطور که تا به حال متوجه شده اید، نیروی فشار بر روی سطح چمن مصنوعی بسیار بالاست. به همین دلیل، تلاش برای کنترل این فشار اهمیت بسیار زیادی دارد. سیلیس و گرانول از موادی هستند که شکل ظاهری آنها مشابه به شن است. از این مواد در لایه های چمن مصنوعی قرار می گیرند و از الیاف این چمن محافظت می نمایند تا در برابر فشار آسیب کمتری ببیند. استفاده از سیلیس و گرانول در زمین های فوتبال امری ضروری است و طول عمر این چمن را افزایش می دهد.

طول عمر چمن مصنوعی فوتبال چقدر است؟

یکی از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند از این چمن استفاده کنند، در مورد طول عمر آن است. باید بدانید که طول عمر این چمن به مدت استفاده و روش استفاده از آن بستگی دارد. بهتر است بدانید طول عمر چمن مصنوعی به طور متوسط 10 سال است و همین امر سبب شده است این محصول برای استفاده در زمین های ورزشی مورد توجه قرار گیرد.

روش شستشو چمن مصنوعی فوتبال

شاید بتوان گفت روش شستشو آسان این چمن آن را به محصولی مهم در میان صاحبان زمین های ورزشی تبدیل کرده است. برای شستشو این چمن شما به تجهیزات ویژه ای نیاز ندارید. دستگاه واتر جت یکی از دستگاه هایی است که باید برای تمیز کردن چمن مصنوعی از آن استفاده نمایید. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که آب و هوا را با یکدیگر ترکیب می کند و آب را به صورت پودری بر روی سطح چمن مصنوعی می ریزد. استفاده از این دستگاه نقش چشمگیری در صرفه جویی در آب دارد. همچنین، توصیه می شود زمان استفاده از این دستگاه دست خود را در زاویه 30 درجه با زمین قرار دهید تا فشار آب سبب خروج سیلیس و گرانول از بین الیاف چمن مصنوعی نشود.

آیا برای شستشو چمن مصنوعی به مواد شوینده نیاز است؟

الیاف چمن مصنوعی فوتبال از مواد آنتی باکتریال تهیه شده اند. در نتیجه، امکان پرورش آلودگی بر روی چمن مصنوعی وجود ندارد. همچنین، آب می تواند به لایه های چمن مصنوعی نفوذ کند و خاک و آلودگی ها از سطح آن خارج نمایید. در نتیجه، شما هرگز برای شستشو چمن مصنوعی به مواد شوینده نیاز ندارید.

پس از شستشو چمن مصنوعی چه کارهای دیگری باید انجام دهیم؟

پس از شستشو چمن مصنوعی توصیه می شود سطح چمن مصنوعی با استفاده از دستگاه مخصوص فرچه زده شود. برای اینکار این دستگاه بر خلاف جهت الیاف چمن مصنوعی حرکت می کند و به الیاف چمن مصنوعی حالتی ایستا می بخشد. این موضوع نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر چمن مصنوعی دارد.

چمن مصنوعی فوتسال را بشناسید!

امروزه، ورزش به یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن زندگی سالم تبدیل شده است. کارشناسان سلامتی همواره بر این موضوع تاکید می ورزند که برای حفظ سلامتی ورزش کنید. ورزش به گونه ای به زندگی انسانها وارد شده است که بسیاری از افراد ورزش را حرفه خود می دانند و از آن پول در می آورند. یکی از پول سازترین ورزش های دنیا فوتبال است. این ورزش طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.

 ورزش فوتسال نیز همان ورزش فوتبال است که در زمینی با ابعاد کوچکتر بازی می شود. اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که می خواهید در باغ ویلای خود زمین ورزشی داشته باشید باشید، بی شک راه اندازی یک زمین فوتسال می تواند ایده خوبی باشد! اگر صاحب یک زمین ورزشی هستید تجهیز سازی این زمین اهمیت بسیار زیادی دارد! یکی از مواردی که در تجهیز این گونه فضاها باید به آن توجه داشته باشید استفاده از چمن مصنوعی فوتسال است!

چرا باید برای زمین فوتسال از چمن مصنوعی استفاده کنیم؟

قبل از آنکه به ویژگی های چمن مصنوعی فوتسال بپردازیم، بهتر است نگاهی به این موضوع داشته باشیم که چرا چمن مصنوعی فوتسال جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی است! همانطور که می دانید چمن طبیعی چمنی ضعیف است که اگر تحت فشار قرار گیرد به آن آسیب وارد می شود و یا حتی کنده می شود! همچنین، اگر فردی بر روی زمین چمن طبیعی زمین بخورد، امکان ضربه دیدن بالا می رود. بازی فوتبال و یا بازی فوتسال جز ورزش هایی با تحرک بالاست و افراد دائما بر روی این زمین می دوند. در نتیجه چمن طبیعی که در زیر پای ورزشکاران وجود دارد سریعا آسیب می بیند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد!

اما چمن مصنوعی فوتسال چمنی است که الیاف آن مقاومت بسیار زیادی در برابر کوبش دارند و دویدن ورزشکاران بر روی این چمن هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی کند. این چمن ظاهر شیک و سبز خود را حفظ می کند و این موضوع می تواند بر روحیه ورزشکاران اثر بگذارد و سبب شود آنها بهتر بتوانند بر ورزش خود تمرکز داشته باشند. از طرفی دیگر، باید بدانید که الیاف چمن مصنوعی قدرت ضربه پذیری بالایی دارند، یعنی اگر ورزشکار بر روی این چمن زمین بخورد هرگز آسیب نمی بیند. همچنین، یکی دیگر از مواردی که سبب شده است استفاده از این چمن مورد توجه قرار گیرد انتقال نیروی کوبشی از پای ورزشکاران به زمین است! شاید این سوال برای شما پیشم بیاید که این امر به چه معناست؟! در ادامه به این موضوع می پردازیم!

چمن مصنوعی فوتسال از آسیب به پای ورزشکاران جلوگیری می کند!

وقتی بر روی چمن مصنوعی فوتسال می دوید پای شما نیروی جنبشی بالایی دارد. این نیروی جنبشی اگر به پاهای شما بازگردند می توانند به عضلات و مفاصل پا آسیب زیادی وارد کنند. اما چمن مصنوعی به گونه ای طراحی شده است که این نیرو را از پای ورزشکاران به زمین انتقال می دهد. در نتیجه، هیچ گونه نیرویی به پای ورزشکاران وارد نمی شود و همین امر سبب می شود ورزشکاران کمتر احساس خستگی بکنند.

ویژگی های چمن مصنوعی فوتسال

اگر تصمیم گرفته اید برای زمین ورزشی خود چمن مصنوعی سفارش دهید باید به ویژگی های این چمن توجه داشته باشید تا بتوانید محصولی ایده آل را خریداری کنید. ویژگی های چمن مصنوعی فوتسال به شرح زیرند:

  • این چمن باید تراکم بالایی داشته باشد تا نیروی کوبشی به الیاف چمن آسیب وارد نکنند.
  • ارتفاع برگ های این چمن باید 50 تا 55 میلی متر باشد.
  • بکینگ یا زیره این چمن باید دو لایه یا سه لایه باشد تا مقاومت آن در برابر نیروی کوبشی افزایش پیدا کند.

بهتر است بدانید با توجه به این موضوع که زمین فوتسال کوچکتر از زمین فوتبال است، نیروی کوبشی بیشتر می تواند باعث آسیب دیدگی آن شود. به همین دلیل تراکم بالا یکی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. این چمن غالبا در محوطه جریمه که ورزشکاران بیشتر حضور دارند آسیب می بیند. بنابراین، اگر می خواهید از خرید این چمن رضایت کامل داشته باشید، باید در زمان خرید به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین، می توانید از افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت بگیرید تا بتوانید خرید رضایت بخشی را تجربه کنید!

سیلیس و گرانول طول عمر چمن مصنوعی فوتسال را بالا می برد!

پس از آنکه چمن مصنوعی فوتسال بر روی زمین نصب شد، معمولا در بین الیاف آن از سیلیس و گرانول استفاده می شود! سیلیس و گرانول از جمله موادی هستند که در کنار الیاف چمن مصنوعی قرار می گیرند و مانع از خم شدن و یا آسیب دیدگی آنها در اثر دویدن می شوند. این مواد طول عمر چمن مصنوعی را بالا می برند و سبب می شوند چمن مصنوعی مدت زمان بیشتری ظاهر خود را حفظ کند.

طول عمر چمن مصنوعی فوتسال

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد این چمن پرسیده می شود، در مورد طول عمر آن است! بهتر است بدانید که اگر پروتکل های استفاده از چمن مصنوعی فوتسال رعایت شود این چمن می تواند 6 تا 7 سال قابل استفاده باشد. به همین دلیل شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی این چمن را برای فضای ورزشی مورد نظر خود سفارش دهید و از ویژگی های خاص آن در محیط اطراف خود لذت ببرید.

روش نگهداری از چمن مصنوعی فوتسال

بهتر است برای شستشوی این چمن از دستگاه واتر جت استفاده شود. واتر جت دستگاهی است که آب را با هوا ترکیب می کند و آن را به صورت پودری بر روی سطح چمن مصنوعی می ریزد. همچنین، توصیه می شود در زمان استفاده از این دستگاه دست خود را در زاویه 30 درجه نگه دارید تا فشار آب سبب نشود که سیلیس و گرانولی که در بین الیاف چمن مصنوعی قرار گرفته است از آن خارج شود. توصیه می شود، هفته ای یکبار این چمن شسته شود. همچنین، اگر چمن شما در مناطق گرمسیر قرار دارد، باید در روزهایی که هوا بیش از اندازه گرم است، زمانی که خورشید کم کم غروب می کند این چمن را آبپاشی کنید تا گرمای باقی مانده در بین الیاف چمن مصنوعی خارج شود و طول عمر چمن افزایش پیدا کند.

قیمت چمن مصنوعی فوتسال

امروزه، تمامی سالن ها و زمین های ورزشی معتبر از چمن مصنوعی برای پوشش کف استفاده می کنند. دلیل اصلی این امر انعطاف پذیری چمن مصنوعی است که می تواند به عملکرد ورزشکاران کمک نماید. به همین دلیل کسانی که می خواهند چمن مصنوعی فوتسال را سفارش دهند، در مورد قیمت آن سوال می پرسند. باید بدانید که پاسخ به این سوال به موارد متعددی مانند ارتفاع الیاف، جنس نخ چمن و میزان تراکم الیاف چمن بستگی دارد. همچنین، باید ببینید که آیا جنس نخ چمن ایرانی است یا هلندی! تمامی این موارد می توانند بر قیمت چمن مصنوعی فوتسال اثر بگذارند. به همین دلیل برای استعلام قیمت باید با مراکز معتبر فروش، مانند شرکت افرا چمن، در تماس باشید.

قیمت چمن مصنوعی فوتبال

اگر شما می خواهید برای خرید چمن مصنوعی فوتبال اقدام نمایید، بی شک در مورد قیمت آن سوال دارید. باید بدانید که انواع چمن مصنوعی برای استفاده در زمین فوتبال پیشنهاد می شوند. همچنین، مواردی نظیر زیرسازی زمین برای نصب چمن مصنوعی می توانند بر قیمت نهایی نصب چمن مصنوعی اثر بگذارند. به همین دلیل توصیه می شود قبل از خرید چمن مصنوعی با مشاوران ما در تماس باشید تا بتوانید بهترین گزینه را برای زمین ورزشی خود انتخاب نمایید و از ورزش بر روی آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیر فروش
Scroll to Top
اسکرول به بالا