قیمت چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی ورزشی چیست ؟

چمن مصنوعی ورزشی کف پوش هایی مصنوعی از جنس پلی اتیلن هستند که برای کاربری های مختلف تولید میشوند. در اوایل پیدایش چمن مصنوعی برای تولید آن از نایلون استفاده میکردند که به مرور به پلی پروپیلن و سپس به پلی اتیلن ارتقا یافت و امروزه شاهد تولید چمن های مصنوعی با کیفیت ومنعطف تر از نسل های قدیمی هستیم که لذت ورزش روی آنها چندین برابر شده است.

در اوایل پیدایش چمن مصنوعی این محصول بسیار ضخیم و با ظاهری بسیار مصنوعی تولید میشد که به تدریج با پیشرفت تکنولوژی روز به روز شاهد بالارفتن کیفیت و ظاهر زیبای آن بودیم.

امروزه چمن های مصنوعی ورزشی متناسب با هر ورزشی بصورت جداگانه تولید شده است. مثلا چمن مصنوعی فوتبال علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی دارند، طبق استاندارد ها نیز ساخته میشوند.

مزایای چمن مصنوعی ورزشی

امروزه خرید چمن مصنوعی و استفاده آن در حال گسترش است و احتمالا زمین چمن های مصنوعی بیشتری نسبت به قبل در محله ها و یا ورزشگاه ها به چشمتان خورده است. دلیل بالارفتن تقاضا در این محصول بخاطر داشتن مزایای زیاد آن است که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم.

 • داشتن طول عمر بالا: چمن های مصنوعی ورزشی طول عمر بالایی دارند. اگر بخوبی از چمن مصنوعی مراقبت شود حدودا 10 سال عمر خواهد کرد.
 • استفاده نامحدود از آن: در تمان فصول سال میتوان روی چمن مصنوعی بازی کرد.
 • کاملا یکدست و بدون کچلی: چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی دچار کچلی نمیشود و تمان قسمت های آن یکدست و صاف است و همین امر باعث بالا رفتن کیفیت بازی خواهد شد.
 • قابل استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف: از چمن مصنوعی در تمام نقاط کشور میتوان استفاده کرد. تیم نصب افرا چمن تجربه نصب انواع چمن های مصنوعی ورزشی را در تمام نقاط کشور دارد و به همین خاطر تاییدیه استفاده از چمن مصنوعی از جنوب تا شمال کشور را بدون هیچ محدودیتی با خیال راحت به شما عزیزان میدهیم.
 • مقاوم در برابر سایش و فشار پای بازیکنان: در اثر فشار پای بازیکنان دچار سایش نمیشوند و با خیال راحت میتوان روی آنها بازی کرد.
 • همیشه سرسبز: یکی از مزیت های جذاب این محصول سرسبزی همیشگی آن و در تمام فصل های سال است.
 • قابل ترمیم: اگر هر نقطه از چمن مصنوعی دچار آسیب شود براحتی میتوان همان نقطه را ترمیم کرد و نیازی به تعویض کلی چمن نیست.
 • قابل اجرا روی هر سطحی میباشد: چمن های مصنوعی ورزشی را روی بسترهای خاک، شن، بتن و آسفالت براحتی و بدون هیچ مشکلی میتوان نصب کرد.
 • هزینه نگهداری کم: چمن مصنوعی مانند چمن طبیعی نیازی به آبیاری، کوددهی و سم پاشی ندارد.
 • قابلیت شستشو : براحتی میتوان روی چمن مصنوعی آب گرفت و آنرا شست. حتی میتوان از مواد تمیز کننده مانند شیشه شور ها برای تمیزکاری بهتر نیز استفاده کرد.

صرفه جویی در مصرف آب و انرژی

چمن مصنوعی نیازی به آبیاری و کوددهی برای رشد و سرسبزی ندارد. که این خود یک مزیت فوق العاده است تا بتوان در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کرد.

نگهداری آسان

یکی از مزیت های چمن مصنوعی نگهداری آسان است. یعنی اینکه نیازی نیست مانند چمن طبیعی ، فردی بصورت روزانه از آن مراقبت کند. فرآیند های کوددهی، آبیاری، هرس کاری و سم پاشی حذف خواهد شد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها خواهد شد. بهمین دلایل است که چمن مصنوعی توانسته به عنوان یک کفپوش مناسب برای محیط های ورزشی با استقبال زیادی همراه شود.

مقاومت بالا

مکان های ورزشی مدام در حال تردد و فشار پای بازیکنان قرار دارد. پس چمن مصنوعی باید به گونه ای باشد که بتواند این فشار را تحمل کند. در تولید این چمن ها به این موضوع توجه ویژه ای شده است. بطوریکه در هر شرایط آب و هوایی میتوان چندین سال از این محصول جذاب استفاده کرد.

ظاهری زیبا

در زمان گذشته برای تولید چمن مصنوعی ورزشی به ظاهر آن اهمیت نمی دادند اما چمن های مصنوعی که امروزه تولید میشوند علاوه بر کیفیت بالا دارای ظاهری زیبا نیز هستند و الیاف انها به چمن های طبیعی بسیار نزدیک شده است.

قیمت مناسب

اگر بخواهیم هزینه های نگهداری از چمن طبیعی و مدت زمانی که برای آن صرف میشود را حساب کنیم قطعا بسیار بالاتر از نصب زمین چمن مصنوعی ورزشی برای همان فضا خواهد شد. پس بهتر است که هزینه ها را در بلند مدت با هم مقایسه کنید تا به این نتیجه برسید، همانگونه که ما به این نتیجه رسیده ایم.

معایب چمن مصنوعی ورزشی

چمن مصنوعی در کنار مزایای زیادی که دارد چند عیب کوچک نیز دارد که در زیر به انها اشاره شده است:

 1. چمن مصنوعی نمیتواند مانند چمن طبیعی فرایند کاهش دما را انجام دهد و دمای آفتاب را به خود جذب میکند. البته با آبیاری کردن میتوان این مشکل را برطرف کرد. مدت زمان آبیاری در فصل تابستان که اوج گرما است هفته ای یکبار هم باشد کفایت میکند.
 2. نصب و راه اندازی آن کار هر کسی نیست و حتما باید متخصص اینکار را انجام دهد.
 3. مانند چمن طبیعی تولید اکسیژن ندارد.
 4. هزینه اولیه نصب نسبتا بالا. البته در بلند مدت بدلایلی که در بالا به آن اشاره شد، هزینه ها جبران خواهند شد.
چمن مصنوعی ورزشی-فوتسال
چمن مصنوعی ورزشی

کاربردهای انواع چمن مصنوعی ورزشی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه چمن مصنوعی ورزشی شاهد تولید این محصول برای ورزش های زیادی هستیم. در زمان گذشته چمن های مصنوعی که تولید میشدند محدود بودند و فاکتور های لازم برای اجرای هر ورزشی را نداشتند. اما امروزه تنوع چمن های مصنوعی ورزشی با کیفیت و ظاهر زیبا به حد قابل قبولی رسیده است.

هر زمین ورزشی مشخصه ها و استانداردهای مختص به خودش را دارد. بنابراین چمن های مصنوعی که برای هر زمین ورزشی تولید میشود نیز متفاوت است. ارتفاع الیاف، تراکم، ضخامت و لایه های بکینگ از جمله ویژگی هایی است که در چمن های مصنوعی ورزشی با هم متفاوت است. از جمله پرمصرف ترین چمن های مصنوعی ورزشی که در ایران کاربرد زیادی دارند عبارتند از:

 • چمن مصنوعی فوتبال
 • چمن مصنوعی گلف
 • چمن مصنوعی تنیس
 • چمن مصنوعی والیبال
 • چمن مصنوعی پدل
 • چمن مصنوعی پینت بال

چمن مصنوعی فوتبال و فوتسال

یکی از پر مصرف ترین چمن های مصنوعی ورزشی در زمینه فوتبال و فوتسالی است. چمن مصنوعی فوتبال طی چند دهه اخیر دچار تغییرات بزرگی شده است. چمن های مصنوعی فوتبالی که در نسل های دوم تولید میشد بسیار زمخت و آزاردهنده بودند و باعث اسیب به پای بازیکنان میشد. در آنها فقط از مواد شنی برای پر کننده استفاده میشد. اما در نسل سوم چمن های مصنوعی فوتبالی علاوه بر اینکه کیفیت چمن مصنوعی بسیار بالاتر رفت، برای پرکننده ها علاوه بر سیلیس، گرانول نیز به آن اضافه شد. گرانول خرده لاستیک های مشکی رنگی بودند که مزیت های زیادی را به همراه داشت از جمله : بالابردن نرمی و انعطاف، بالارفتن کنترل توپ و بازیکنان ، کاهش آسیب به پای بازیکنان و بالابردن عمر چمن مصنوعی .

اتفاق دیگری که در تولید نسل سوم چمن های مصنوعی شاهد آن بودیم افزایش ارتفاع الیاف به ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر بود. با بالا رفتن این ارتفاع چمن های مصنوعی بسیار نرم تر و با دوام تر سدند و از طرف دیگر ظاهر آنها به چمن طبیعی بسیار نزدیکتر شد.

چمن مصنوعی گلف

ورزش گلف یک ورزش جذاب و پرطرفدار است که در ایران نیز روز به روز در حال افزایش محبوبیت این ورزش مهیج هستیم. با بالارفتن تقاضا برای این ورزش زمین هایی در مکان های ورزشی و یا در ویلاهای شخصی در حال احداث است. جالب است بدانید حتی در روف گاردن هم میتوان یک زمین مینی گلف احداث کرد. چمن مصنوعی گلف باید دارای تراکم بالا و همچنین ارتفاع الیاف ۱۰ تا ۲۰ میلیمتری باشد تا هم در برابر فشار کفش های میخدار بازیکنان دوام بیاورد و هم توپ بتواند براحتی و بدون هیچ مانعی به مسیرش ادامه دهد و به سمت حفره مدنظر انتقال داده شود.

چمن مصنوعی تنیس

ورزش تنیس یکی از ورزش های نفس گیر و هیجان انگیز است که هر لحظه شاهد اتفاقات جالب و خرکات زیبا از بازیکنان داخل زمین هستیم. گردش زیبای توپ توسط بازیکنان باعث جذابیت بیشتر این بازی میشود.

امروزه از چمن های مصنوعی برای زمین های تنیس نیز استفاده میشود. البته از هر چمن مصنوعی نمیتوان استفاده کرد، چرا که گردش توپ و عکس العمل آن در هنگام برخورد با زمین بسیار برای بازکین مهم است و اگر چمن مصنوعی نامناسب باشد ممکن است باعث تغییر جهت توپ شود. پس نیاز به یک چمن یکدست و متراکم هست تا بتواند از عهده اینکار برآید. چمن های مصنوعی با ارتفاع ۸ تا ۱۵ میلیمتر که با نخ فیبریلیت و مونوفیلامنت تولید میشوند و تراکم بسیار بالایی دارند مناسب با این کار هستند.

چمن مصنوعی پدل

پدل یکی از ورزش های دو یا چهار نفره است که شباهت زیادی به ورزش تنیس دارد. به همین خاطر برخورد ها و عکس العمل توپ با چمن مصنوعی بسیار حائز اهمیت است .چمن مصنوعی که برای این ورزش به کار برده میشو نیز باید در مقابل برخورد و برگشت توپ اختلالی ایجاد نکند. بافت الیاف باید بصورت کاملا ۹۰ درجه و دارای تراکم بسیار بالایی باشند تا هم بتوانند فشار پای بازیکنان را تحمل کنند و هم اینکه در تغییر جهت توپ دخیل نباشند. بهترین ارتفاع الیافی که برای اینکار استفاده میشود بین ۸ تا ۲۰ میلیمتر میباشد.

چمن مصنوعی ورزشی پینت بال

ورزش پینت بال یک ورزش پراز هیجان و جنب و جوش است که ورزشکاران مدام در حال دویدن و زمین خوردن های ناگهانی هستند. پس باید از چمن مصنوعی استفاده کرد که سلامت بازیکنان را تضمین کند. چمن های مصنوعی با تراکم بسیار بالا و ارتفاع ۱۵ تا ۲۵ میلیمتر بهترین گزینه برای استفاده در زمین های پینت بال هستند.

چمن مصنوعی ورزشی در چوگان

چوگان ورزشی است که بازیکنان سوار براسب به همراه یک چوب بزرگ بدنبال توپ میدوند و به آن ضربه زده تا به مقصد مورد نظر برسانند. جالب است بدانید این ورزش مفرح اصالتا ایرانی است و در بین سربازان هخامنشی باب بوده است. با این ویژگی هایی که گفته شد قطعا نیاز به یک چمن پرتراکم است تا بتواند فشار پای اسب را تحمل کند. فاکتور دیگری که مهم است زیرسازی اصولی و صحیح میباشد. زیرسازی بهتر است که نرم و از جنس خاک و شن باشد. ارتفاع الیافی که استفاده میشود نیز نباید خیلی بلند باشد تا در هنگام ضربه زدن به توپ به الیاف گیر نکند.

چمن مصنوعی ورزشی در بیس بال

بیس بال یک ورزش گروهی است که توسط ۹ بازیکن به همرا چوب و توپ انجام میشود و تنش و فشار پا در این بازی زیاد است. نیاز به زیرسازی قوی و همچنین چمم مصنوعی تراکم بالا و با دوام با بکینگ چند لایه دارد.

چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

چمن مصنوعی چند منظوری چمنی است که برای چندین محوطه ورزشی میتوان از آن استفاده کرد. مثلا با برخی چمن های مصنوعی میتوان هم زمین فوتسال داشت و هم زمین والیبال و یا برخی چمن های مصنوعی را هم میتوان برای بسکتبال استفاده کرد و هم تنیس و یا گلف .

جنس الیاف چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره

بهترین نخی که امروزه برای بافت چمن مصنوعی استفاده میشود، نخ پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. این الیاف از انعطاف و نرمی بالایی برخوردارند و ایمنی بازیکنان را بالا میبرند.

الیاف پلی اتیلن همان مواد تشکیل دهنده بطری ها و کیسه های پلاستیکی هستند که در کوره با دمای مشخص ذوب و یک سری مواد خاص به ان اضافه میشود که باعث بالارفتن مقاومت آن میشود. این مواد در برابر حرارت و تابش نور خورشید مقاومت بالایی دارند به همین خاطر از چمن های مصنوعی میتوان در جنوب کشور هم استفاده کرد. الیاف پلی پروپیلن دارای سختی و ضخامت بیشتری نسبت به پلی اتیلن هستند.

ویژگی های چمن مصنوعی ورزشی

اگر می خواهید این چمن را برای استفاده در زمینهای ورزشی سفارش دهید، باید به ویژگی های آن توجه داشته باشید. بهتر است بدانید که برخی از چمن های مصنوعی به طور ویژه برای زمین های ورزشی طراحی شده اند و شما باید با توجه به کاربری زمین ورزشی چمن مصنوعی مناسب را سفارش دهید. ویژگی هایی که در زمان خرید این چمن باید به آن توجه داشته باشید به شرح زیر هستند:

 1. چمن مصنوعی ورزشی باید تراکم بالایی داشته باشد. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر تراکم چمن مصنوعی متناسب با زمین های ورزشی نباشد، این چمن به زودی آسیب می بیند و ظاهری بسیار نازیبا پیدا می کند. همچنین، کارآیی آن در زمین های ورزشی از بین می رود. در نتیجه اگر می خواهید چمن مصنوعی مناسبی را برای زمین ورزشی خود سفارش دهید، باید در زمان خرید به تراکم آن توجه داشته باشید.
 2. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی موضوع مهمی است که در زمان خرید چمن مصنوعی ورزشی باید به آن توجه کنید. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی ورزشی میتواند از 8 تا 55 میلی متر باشد. به طور مثال اگر می خواهید چمن مصنوعی را برای کاربری فوتبال سفارش دهید، ارتفاع الیاف چمن باید بین 50 تا 55 میلی متر باشد. اما برای کاربری های دیگر مانند زمین تنیس و یا گلف ارتفاع الیاف 8، 11 و 15 میلی متر مناسب است. این ویژگی نقش موثری در افزایش کارآیی زمین ورزشی دارد.

چمن مصنوعی ورزشی دو بافت

چمن مصنوعی ورزشی انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگیهای مختص به خود هستند. یکی از ویژگیهای آنها چند بافت بودنشان است. چمن های مصنوعی میتوانند تک بافت و یا چند بافت باشند. تعداد الیافی که در یک گره وجود دارد میزان چندبافتی بودن چمن مصنوعی را مشخص میکند. هر چه تعداد بافت بالاتر میرود تراکم نیز افزایش میابد.

پر مخاطب ترین محصولات چمن ورزشی

با توجه به نیاز روز افزون افراد به چمن مصنوعی ورزشی و اهمیت ورزش برای حفظ سلامتی تولید کنندگان تلاش کردند تا چمن های متفاوتی را تولید کنند. برخی از چمن های مصنوعی پرطرفدار که در زمین های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیرند:

 • چمن مصنوعی 50 میلیمتری MS Pro
 • چمن مصنوعی 50 میلیمتری اُمگا هاتکوگراس
 • چمن مصنوعی 50 میلیمتری MG Pro
 • چمن مصنوعی 50 میلیمتری اسپاین هاتکو گرس
 • چمن مصنوعی 45 میلیمتری WG Eco
 • چمن مصنوعی پینت بال مدل پاتینگ
 • چمن مصنوعی تنیس قرمز مدل vip
 • چمن مصنوعی تنیس مدل vip
 • چمن مصنوعی تنیس مدل بهاره
 • چمن مصنوعی فوتبالی آرژانتینی
 • چمن مصنوعی گلف مدل vip
 • چمن مصنوعی گلف مدل پاتینگ
 • چمن مصنوعی گلف مدل رامونا
 • چمن مصنوعی مدل آوانا 25 میل
 • چمن مصنوعی مدل رویال
 • چمن مصنوعی مدل گلسا

هر کدام از این چمن ها ویژگی خاصی دارند و می توانند محیط را به گونه خاصی تحت تاثیر قرار دهند. توصیه می شود قبل از خرید این چمن ها با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. همچنین، می توانید از مشاوره های رایگان متخصصان شرکت افرا بهره مند شوید. به این موضوع توجه داشته باشید که شما باید تمامی مراحل خرید، نصب و اجرای چمن مصنوعی ورزشی را زیر نظر افراد متخصص پیگیری کنید. تنها در این صورت است که می توانید رضایت کاملی از خرید چمن مصنوعی ورزشی داشته باشید.

نصب چمن مصنوعی ورزشی

نصب چمن مصنوعی ورزشی یکی از مهمترین مراحل اجرای زمین است که باید بدست متخصصین این کار انجام شود. چرا که کمی خطا در هنگام برشکاری در نصب و یا درست نچسباندن اتصالات میتواند باعث ایجاد اختلال در هنگام بازی شود. اما قبل از اینکه شروع به نصب چمن مصنوعی کنید باید زیرسازی مختص با آن ورزش را آماده کرد. زیرسازی اولین اقدامی است که در هنگام نصب به آن دقت شود. هر چقدر هم که کار نصب چمن مصنوعی بخوبی انجام شود ولی زیرسازی مشکل داشته باشد قطعا نتیجه پایانی پروژه دچار خطا خواهد شد. در ادامه بررسی خواهیم کرد که زیرسازی باید به چه صورت انجام شود.

زیرسازی چمن مصنوعی ورزشی

شاید برایتان سوال باشد که چمن مصنوعی باید دارای چه زیرسازی باشد. در این بخش به بررسی انواع زیرسازی برای زمین چمن های مصنوعی ورزشی پرداخته ایم. زیرسازی را به طور کلی به دو دسته تقسیم میکنیم:

 1. زیرسازی سخت: زیرسازی هایی که از آسفالت، بتن، سنگ و موزاییک ساخته شده باشند زیرسازی سخت نامیده میشوند. این نوع زیرسازی برای برخی زمین های ورزشی مانند مینی فوتبال و فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس، پدل استفاده میشود. البته از این نوع زیرسازی در بعضی از ورزش های دیگر نیز میتوان استفاده کرد ولی امروزه زیرسازی آنبوند که در پایین راجع به آن توضیح داده ایم بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.
 2. زیرسازی نرم: زیرسازی هایی که از جنس شن، خاک، نخودی، ماسه هستند را زیرسازی نرم میگویند. امروزه زیرسازی شنی نخودی یا آنبوند بهترین نوع زیرسازی است که مورد تاییده فیفا نیز میباشد. در این روش ابتدا خاکبرداری و سپس کار جدول کشی و تخلیه بادامی و نخودی را انجام میشود. در مرحله بعد باید شن نخودی غلطک زده و یکدست شود. پس از آن زیرسازی اماده نصب چمن مصنوعی است. از این نوع زیرسازی معمولا برای زمین های فوتبالی بزرگ، مینی فوتبال، فوتسال، والیبال، بسکتبال استفاده میشود.

نوع دیگری از زیرسازی نرم که برای زمین هایی مثل گلف و تنیس هم استفاده میشود، استفاده از شن و خاک متراکم است. این نوع ورزش ها چونکه در برابر عکس العمل توپ با برخورد با زمین بسیار حساس هستند باید زیرسازی آنها کوبیده و یکدست باشند به همین دلیل نمیتوان از شن و نخودی درشت استفاده کرد.

شن ریزی و خروج آب به جهت عمودی

زیرسازی شنی مزیت های زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها خروج آب بصورت عمودی است. تجمع آب زیر چمن باعث ایجاد گنداب و پوسیدن بکینگ چمن مصنوعی میشود. اما با وجود زیرسازی آنبوند دیگر تجمع آبی نخواهید دید. چرا که آب پس از عبور از بکینگ چمن مصنوعی ، از فضای بین شن ها عبور کرده و به زیر زمین انتقال پیدا میکند.

نصب چمن مصنوعی ورزشی

بعد از اینکه زیرسازی بصورت کامل انجام شد، به سراغ نصب چمن مصنوعی میرویم.

نصب لایه‌ ژئوتکستایل

اولین مرحله بعد از اجرای کامل زیرسازی پهن کردن لایه نمدی شکل به نام ژئوتکستایل است. این لایه که بصورت موکت است در زیر چمن مصنوعی پهن میشود و وظیفه آن بالا بردن انعطاف چمن و همچنین ضربه پذیری بالای آن میشود.

بعد از پهن کردن کامل ژئوتکستایل رول های چمن مصنوعی را پهن میکنیم. باید دقت شود که در هنگام پهن کردن چمن مصنوعی، لایه ژئوتکستایل چروک نشود.

چسباندن رول‌ ها

بعد از پهن کردن رول های چمن مصنوعی باید اتصالات را کنار یکدیگر فیکس کنید بطوریکه فضای خالی بین بند ها مشاهده نشود. سپس نوار اتصال را در زیر بند ها پهن کرده و بعد از ریختن و پهن کردن چسب روی آنها اتصالات را به یکدیگر میچسبانید.

پخش کردن شن سیلیس

بعد از اینکه چسب ها خشک شدند باید سیلیس را روی چمن مصنوعی پخش کنیم. اینکه چه مقدار سیلیس استفاده شود بستگی به تراکم و ارتفاع الیاف چمن مصنوعی دارد.

بعد از اینکه سیلیس را به اندازه کافی پخش کردید سپس با استفاده از دستکاه برس چمن مصنوعی آن را به درون الیاف انتقال میدهیم. سیلیس علاوه بر بالا بردن استحکام چمن مصنوعی باعث ایستایی الیاف نیز میشود.

پخش کردن گرانول لاستیک

گرانول پودر لاستیک های مشکی رنگ هستند که روی سیلیس تزریق میشود و وظیفه نرمی و منعطف کردن چمن مصنوعی را برعهده دارد. دقت کنید که گرانول در همه زمین چمن های مصنوعی ورزشی استفاده نمیشود. کاربرد گرانول معمولا در زمین های فوتبالی دیده میشود.

میزان استفاده از گرانول معمولا بین 5 تا 7 کیلوگرم در هر مترمربع میباشد.

خط کشی

برخی زمین چمن های مصنوعی مانند فوتبال، والیبال، تنیس، بسکتبال و … نیاز به خط کشی دارند. خط کشی مرحله اخر نصب میباشد و بعد از ان زمین اماده بازی میباشد.

شست و شو و نگهداری چمن مصنوعی ورزشی

چمن های مصنوعی ورزشی مانند چمن های طبیعی نیاز به نگهداری خاصی ندارند. اما برای حفظ زیبایی و بالا رفتن عمر چمن مصنوعی بهتر است یکسری کارها را انجام دداد

1.استفاده از واترجت برای از بین بردن شاخ و برگ ها و آشغال ها

2.شستشوی چمن مصنوعی با استفاده از آب و یا مواد شوینده مثل شیشه شورها . این کار را میتوان هفته ای و یا ماهیانه یکبار انجام دهید. در فصل تابستان اینکار باعث خروج گرمای لابه لای الیاف و خنک شدن آنها میشود.

3.استفاده از کفش مناسب با آن ورزش. اگر کفش نامناسب باشد باعث آسیب رساندن به الیاف میشود.

4.استفاده از دستگاه فرچه چمن مصنوعی . بیشترین کاربرد این دستگاه برای زمین چمن های مصنوعی فوتبالی میباشد. در زمین های چمن مصنوعی فوتبالی بعد از چند وقت بازی، نیاز است که مجدد فرچه زده شود و اگر امکانش باشد گرانول نیز شارژ شود. اینکار باعث میشود الیافی که به یکدیکر گره خورده و خوابیده شده اند دوباره حالت ایستایی گرفته و گرانول و سیلیس مجدد در بین انها جریان پیدا کند. که اینکار باعث شاداب شدن وبالارفتن عمر چمن مصنوعی میشود.

قیمت چمن مصنوعی ورزشی

همانطور که متوجه شده اید چمن مصنوعی ورزشی یکی از اقلامی است که در تمامی محیط های ورزشی به آن نیاز است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای خرید این چمن اقدام می نمایند و بی شک در مورد قیمت چمن مصنوعی ورزشی سوال می پرسند. باید بدانید قیمت چمن مصنوعی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به ارتفاع الیاف، جنس نخ الیاف و بکینگ چمن مصنوعی اشاره کرد. درکنار قیمت چمن مصنوعی باید هزینه های نصب را در نظر گرفت. این هزینه بسته به اینکه زیرسازی چگونه و برای چه ورزشی میخواهد اجرا شود متفاوت است. به همین دلیل توصیه می شود برای استعلام قیمت با مراکز معتبر فروش، مانند شرکت افرا چمن، در ارتباط باشید.

خرید چمن مصنوعی ورزشی

قبل از اینکه اقدام به خرید چمن مصنوعی ورزشی کنید، نیاز است که بررسی های لازم توسط متخصصان این کار انجام گیرد. در این بررسی ها نیاز است که ابعاد دقیق و نوع کاربری شما مشخص شود. سپس ابعاد دقیق زمین توسط کارشناس با احتساب کمترین میزان پرتی محاسبه خواهد شد. دقت کنید که هر چقدر میزان پرتی کمتر شود هزینه ها و از طرف دیگر تیکه های چمن مصنوعی موقع نصب کمتر خواهد شد. حال میتوانید با خیال راحت سفارش خود را ثبت کنید تا چمن مصنوعی ورزشی مطابق با نقشه مورد نظر شما بافته شود.

خدمات افرا چمن و مزایای خرید از ما

مزایا خرید چمن مصنوعی ورزشی از افراچمن

شرکت افرا چمن با تولید انواع چمن های مصنوعی ورزشی و تزیینی میتواند با کیفیت ترین چمن مصنوعی مناسب با نیاز شما را به بهترین قیمت ممکن در اختیارتان قرار دهد.

فراموش نکنید پس از اینکه چمن با کیفیت خود را خریداری کردید نیاز به نصب حرفه ای و بدون نقص دارید چرا که هر چقدر هم چمن با کیفیت باشد ولی  اگر در مرحله نصب کار بدرستی صورت نگیرد قطعا زمین ورزشی شما بزودی دچار آسیب خواهد شد و چمن مصنوعی دوام نمی آورد. نصابان تیم افرا چمن با داشتن بیش از 20 سال سابقه در زمینه چمن های مصنوعی ورزشی در داخل و خارج از کشور، این تضمین را به شما میدهد که پروژه زمین چمن مصنوعی ورزشی شما را از صفر تا صد به عهده گرفته و به بهترین شکل ممکن و طبق استاندارد های تعریف شده به شما تحویل دهد.

سوالات متداول خرید چمن مصنوعی ورزشی

خرید چمن مصنوعی ورزشی چگونه انجام می شود؟

ابتدا نیاز است که ابعاد خود را مشخص کنید. سپس با مشاوران افراچمن در ارتباط باشید و با کمک انها نقشه اجرایی چمن مصنوعی زمین مورد نظرتان را ایجاد کرده در اخر خرید خود را انجام دهید.

انواع چمن مصنوعی ورزشی چیست؟

چمن های مصنوعی ورزشی متفاوت هستند و هر کدام ویژگیهای مخصوصی دارند. نمیتوان هر چمن مصنوعی را برای هر ورزشی استفاده کرد. انواع چمن های مصنوعی ورزشی از 8 تا 60 میلیمتر و با تراکم های مختلفی میباشند.

استفاده از چمن مصنوعی ورزشی دست دوم مناسب است؟

هر چمن مصنوعی دست دومی مناسب نیست. در صورتیکه تراکم آن بالا باشد و بکینگ آن پوسیده نباشد میتوان برای برخی فضا ها از آن استفاده کرد.

برخی از چمن های مصنوعی دست دوم ورزشی را میتوان به عنوان چمن مصنوعی تزئینی برای فضاهایی مانند تالارها، حیاط و… استفاده کرد.

ابزار آلات لازم برای نصب چمن مصنوعی ورزشی کدام اند؟

لایه ژیوتکستایل، نوار اتصال، چسب، ابزار برشکاری، سیلیس و گرانول

چسب چمن مصنوعی چیست؟

چسب مخصوص چمن های مصنوعی ورزشی چسبی دوجزئی است که پایه آنها پلی اورتان است و به همراه یک روغن میباشند که برای سفت شدن نیاز به ترکیب آنها با این روغن مخصوص دارد.

طول عمر چمن مصنوعی ورزشی

طول عمر چمن مصنوعی ورزشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. کیفیت چمن، حجم بازی، میزان شارژ کردن گرانول و فرچه زدن زمین . معمولا طول عمر چمن های مصنوعی ورزشی در شهر های مختلف کشور بر اساس اب و هوای مختلف بین 5 تا 10 سال میباشند.

قیمت چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره چقدر است؟

چمن های مصنوعی چند منظوره انواع مختلفی دارند که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند. دلیل اختلاف این قیمت ها بخاطر تراکم آنها، نوع بافت، جنس بکینگ و ارتفاع الیاف میباشد. برای دانستن قیمت چمن مصنوعی ورزشی چند منظوره باید ابتدا کاربری هایتان مشخص شود که قرار است چه ورزش هایی روی آن انجام شود پس از آن میتوانید نوع چمن و قیمت آنرا مشخص کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس فروش: 09013534178
Scroll to Top
اسکرول به بالا