فنس چمنی، قیمت و خرید

محصولات فنس چمن مصنوعی

راهنمای خرید فنس چمنی

امروزه شاید کلمه فنس چمنی زیاد به گوشتان خورده باشد. میخواهیم بدانیم دقیقا از چه چیزی ساخته شده و چه کاربرد هایی دارد و چگونه در کنار چمن مصنوعی تزئینی و ورزشی استفاده می شود.

فنس چمنی از ترکیب فنس های فلزی و برگ های مصنوعی ساخته شده است. فنس های فلزی همان فنس های مفتولی میباشند که برای محصور کردن برخی فضاها استفاده میشود که با اضافه کردن برگ های سبز رنگ مصنوعی تبدیل به فنس چمنی میشوند.در واقع با اینکار هم فضای مورد نظر محصور میشود و هم اینکه زیبایی آن دو چندان خواهد شد.با ما همرا باشید تا بیشتر با این محصول جذاب آشنا شوید.

آیا فنس چمنی همانند فنس های مفتولی دوام دارند ؟

جالب است که بدانید فرآیند تولید فنس های چمنی همانند فنس های مفتولی است.اما تفاوتی که در این بین وجود دارد، این است که قبل از بافته شدن مفتول ها به یکدیگر، برگ های مصنوعی سبز به مفتول ها بافته میشود سپس مفتول ها از طریق دستگاه های مخصوص روی همدیگر سوار میشوند و به توری های مشبک و لوزی شکل یکپارچه تبدیل میشوند.

تماس با کارشناسان چمن تزئینی در افراچمن

مزایای فنس چمنی :

  1. سازگار با محیط زیست است ، چرا که از مواد قابل بازیافت تولید میشود.

  1. نیازی به آبیاری ندارد.

  1. براحتی میتوان آنرا جدا کرد و در مناطق دیگر استفاده کرد.

  1. دوام و ماندگاری بالایی دارد.

  1. قابل شستشو است.

  1. هیچ هزینه نگهداری ندارد.

  1. در برابر نور خورشید تغییر رنگ نمیدهد ومقاوم در برابر اشعه uv میباشد.

 انواع فنس چمنی

فنس های چمنی به دو دسته تقسیم میشوند.فنس های با چشمه ۴ و چشمه 5.

منظور از چشمه، همان شبکه های مشبک لوزی شکل هستند، که از بافتن مفتول ها به یکدیگر تشکیل شده اند.

فنس چمنی با چشمه 4 :

در فنس چمنی چشمه 4 ابعاد مشبک هر ضلع برابر با 4 سانتیمتر میباشد.

فنس چمنی با چشمه 5:

در فنس چمنی چشمه 5 ابعاد مشبک هر ضلع برابر با 5 سانتیمتر میباشد.

تنها تفاوتی که در فنس های چمنی وجود دارد همین اندازه چشمه آن میباشد.از نظر نوع و بلندی الیاف و مشخصات بافتی و فنی ثابت هستند.گاهی اوقات ممکن است که رنگ برگ های بافته شده تغییر بکند.شاید در برخی مکان ها با فنس های با رنگ های مختلف مانند زرد،قرمز ، ارغوانی و یا رنگ های دیگر برخورد کرده باشید. اما رنگ سبز معمولا زیباتر و پرطرفدارتر از مابقی رنگ هاست. در برگ های الیاف سبز دو طیف رنگ سبز روشن و تیره دیده میشود، که ترکیب زیبایی را بوجود اورده است.

تفاوت فنس چمنی چشمه 4 و 5 :

فنس چمنی چشمه 4 به نسبت چشمه 5 متراکم تر و پوشیده تر میباشد.اما ببینیم دلیل این متراک بودن چیست. یکی از دلایل آن بافت بیشتر الیاف در لابه لای مفتول ها میباشد. دلیل دیگرآن کوچکتر بودن اضلاع مشبک فنس ها میباشد که باعث میشود الیاف به هم نزدیک تر شوند و پوشش دهی بیشتری داشته باشند. از نظر قیمت نیز چشمه 4 گران تر از چشمه 5 میباشد.

فنس چمنی در چه عرضی وجود دارد :

فنس چمنی در عرض های استاندارد ۱ , ۱.۵ و ۲ متر بافته میشود. ولی اگر عرض مکانی که میخواهید فنس نصب بکنید مابین این اعداد باشد باید سفارش را ثبت کنید تا ظرف مدت چند روز آماده شود.

 فنس چمنی در چه مکان هایی کاربرد دارد :

فنس چمنی یک ایده کاربردی میباشد که علاوه بر زیباسازی محیط اطراف ، میتواند از مکان هایی که استفاده میکنید محافظت بکند. چرا که فنس های تعبیه شده پشت الیاف و برگ های مصنوعی محکم هستند و میتوانند فضای اطراف را پوشش دهد و مانع عبور و مرور افراد متفرقه شود.بعبارت دیگر با یک تیر دو نشان زده اید. اما ببینیم که فنس چمنی در چه مکان هایی کاربرد دارد:

فنس چمنی برای باغ ها و تالار ها :

پوشاندن فضای اطراف باغ ها و تالار ها همیشه یک معظل بوده است. چرا که پوشاندن فضای تالار و باغ بادیوار ها و میله های اهنی خشک بی روح زیبایی این محیط ها را از بین میبرد. نصب فنس چمنی برای این مناطق یک ایده بسیار جذاب است که هم به عنوان حصار دور فضای شما را میپوشاند و هم سرسبزی و جلوه زیبایی دارد.

فنس چمنی برای تراس و بالکن :

تراس یک مکان پر تردد در منزل شماست و شاید برایتان مهم باشد که فضای پشت آنرا بپوشانید که ساختمان های اطراف دید نداشته باشد و هم اینکه از نمای بیرون جلوه زیبایی داشته باشد.بهمین دلیل استفاده از فنس چمنی میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. اگر در فضای بالکن نرده دارید میتوان از همان نرده ها برای نصب فنس استفاده کرد.اگر که هیچ گونه نرده یا شاسی در بالکن وجود ندارد و بالکن شما ابعاد بزرگی دارد نیاز به نصب شاسی و یا نرده دارید.

فنس چمنی برای رستوران ها و کافی شاپ ها :

در برخی رستوران ها و کافی شاپ ها محوطه های بازی وجود دارد که دیوار ان با ساختمان های کناری یکی میباشد.اما شما دوست دارید این دیواذه مشترک پوشش داده شود. اما در همچین مکان هایی شما باید اول به نما و زیبایی مکانتان اهمیت دهید چرا که مشتری شما ابتدا ظاهر مکانتان را میبیند و میپسندد. استفاده از فنس چمنی بخوبی میتوانید هم باعث زیبایی کارتان شود وهم پوشش دهی مناسب را انجام دهد.فراموش نشود که بستن فنس چمنی رو دیواره ها نیاز به شاسی دارد و ابتدا باید شاسی بسته شود.

 فنس چمنی برروی پشت بام :

بسیاری از پشت بام ها امروزه به مکان هایی برای استراحتگاه تبدیل شده اند. نصب چمن مصنوعی روف گاردن با ترکیب فنس چمنی یک ایده بسیار جذاب و کاربردی است. چرا که با اینکار هم فضای اطراف پشت بام را پوشش میدهید و هم زیبایی را دو چندان میکنید. برای اجرای فنس چمنی روی پشت بام نیاز به شاسی کشی دارید و حتما باید به دست افراد متخصص و خبره بسته شود چرا که وزش باد ممکن است باعث کندن آن شود.

 در چه مواقعی از فنس چمنی چشمی 4 استفاده کنیم ؟

فنس چمنی چشمی ۴ با تراکم بالایی که دارد ، پوشش دهی صد در صدی دارد.پس اگر میخواهید جایی را فنس بکشید و اینکه از آنطرف اصلا دید نداشته باشد باید از این چشمه استفاده کنید.ولی اگر نیاز به پوشاندن صد در صدی ندارید و فقط زیبایی و محصور کردن برایتان مهم است، از فنس چمنی چشمه 5 هم میتوانید استفاده بکنید.

نحوه نصب فنس چمنی

  • آماده سازی مکان نصب: مرحله اماده سازی بستگی به فضایی دارد که میخواهید نصب بکنید.اگر که فضا یک تراس کوچک باشدو یا هر مکان دیگری باشد که نرده های آن از پیش نصب شده باشد به آماده سازی خاصی نیاز ندارید و با چند عدد نرده میتوان نصب را انجام داد. اما اگر کار نصب فنس چمنی برای زمین های بزرگ و باغ و تالار ها باشد.ابتدا باید تسطیح زمین و پی کنی انجام شود سپس سوراخ های ستون ها تعبیه و خاک را برای اجرای ستون ها اماده کنیم.

  • اجرای صفحه ستون ها و جوشکاری و یا پیچ و مهره کردن ستون ها به زمین : ستون ها بلید بخوبی به زمین محکم شوند.چرا که باید وزن زیادی از فنس ها را تحمل بکند.

  • باز کردن رول های فنس چمنی و نصب انها به ستون ها : در این مرحله که بسیار حساس میباشد باید بدرستی رول ها روی زمین باز کرده و سپس به ستون ها وصل بکنیم.

  • بستن و کشیدن فنس : این مرحله پایانی میباشد که باید با دقت انجام شود. بعد از اویزان کردن فنس ها به ستون ها، باید انتهای فنس ها را بوسیله جرثقیل های دستی بکشید تا فنس ها بخوبی روی ستون ها محکم شود و بعد از آن با سیم های مفتولی بخوبی به ستون ها بسته شوند تا از جابجایی آنهاجلوگیری شود.

قیمت فنس چمنی :

قیمت فنس چمنی به چند مورد بستگی دارد. به نوع مفتول هایی که استفاده شده ،نوع و اندازه الیاف مصنوعی بافته شده بر روی مفتول ها و اندازه چشمه فنس ها. در حال حاضر فنس چمنی در کشور خودمان مونتاژمیشود و مواد آن از جنس ترک میباشدو با کیفیت قابل قبولی که دارد ،روزبه روز طرفداران بیشتری به سمت این محصول زیبا جذب میشوند.

معمولا نوع مفتول و جنس الیافی که در چشمه ۴ و ۵ استفاده میشود یکی میباشد ، و تنها اختلاف قیمت به اندازه چشمه فنس و ارتفاع الیاف برمیگردد ،که قطعا فنس چمنی چشمه ۴ به دلیل تراکم بالاتر و بافت ریزتر قیمت بالاتری نسبت به چشمه 5 دارد.

از طرف دیگر هر چقد ارتفاع الیاف بالاتر برود قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

خرید فنس چمنی :

برای خرید فنس چمنی ابتدا باید متراژ دقیق رامحاسبه کنید.متراژ بر حسب متر مربع محاسبه میشود.مثلا اگر فضای شما ۱۰ متر طول در عرض ۲ باشد ،شما ۲۰ متر مربع فنس چمنی نیاز دارید و برای محاسبه قیمت باید عدد ۲۰ را در قیمت چمن ضرب کنید تا قیمت نهایی مشخص شود. نکته دیگری که باید در نظر بگیرید اینکه عرض فنس چمنی را متناسب با فضایتان انتخاب کنید.

خرید هم بصورت حضوری و هم آنلاین قابل انجام میباشد.ارسال بار معمولا برای تهران همان روز و برای شهرستان ها دو روز کاری زمان میبرد.

برخی از نمونه کارهای چمن مصنوعی

مشتریان افراچمن

ارتباط با بخش مشاوره، فروش و نصب فنس چمنی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس فروش: 09013534178
Scroll to Top
اسکرول به بالا