چمن مصنوعی حیاط چیزی است که حیاط خانه شما به آن نیاز دارد!

اگر در خانه خود حیاط دارید باید بدانید یکی از افرادی هستید که می توانید حس های خوبی را در حیاط خانه خود تجربه کنید و هیچ چیز نمی تواند لذت بخش تر از این باشد که شام خود را در محیط زیبای حیاط بخورید و یا قهوه صبحگاهی خود را در این حیاط بنوشید. اما برای لذت بردن از حیاط باید شرایط آنجا مهیا باشد و هیچ چیز نمی تواند مانند استفاده از چمن این محیط را زیبا کند. نگهداری از چمن طبیعی بسیار دشوار است و نیاز به نگهداری های خاصی دارد. همچنین، چمن طبیعی در گرمای تابستان و سرمای زمستان از بین می رود و در نتیجه دیگر حیاط شما زیبا نیست. نگران نباشید! چمن مصنوعی حیاط این مشکل را برای شما رفع کرده است و شما می توانید از ویژگی های خاص این چمن در محیط اطراف خود بهره مند شوید.

چمن مصنوعی بهاره یا پاییزه!

اگر می خواهید از چمن مصنوعی حیاط استفاده کنید شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چمن مصنوعی بهاره محیط حیاط را زیباتر می کند یا چمن مصنوعی پاییزه! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب چمن مصنوعی بهاره و یا پاییزه به سلیقه و ترجیحات شما بستگی دارد. آیا شما دوست دارید از چمنی در حیاط خود استفاده کنید که یادآور چمن سبزی است که در ابتدای بهار روییده است؟! پس باید بدانید که چمن مصنوعی بهاره بهترین انتخاب است.

 یا دوست دارید از چمنی استفاده نمایید که مشابه چمن طبیعی است و شما می توانید برگهای زرد و یا نسکافه ای رنگ را در میان الیاف آن مشاهده کنید؟! در این شرایط انتخاب چمن مصنوعی پاییزه انتخابی هوشمندانه است. کارشناسان توصیه می کنند برای انتخاب چمن مناسب به حس خود اطمینان داشته باشید و محصولی را سفارش دهید که به سلیقه و ترجیحات شخصی شما نزدیک است.

آیا چمن مصنوعی حیاط باید متراکم باشد؟

یکی دیگر از سوالاتی که در زمینه انتخاب چمن مصنوعی حیاط زیاد پرسیده می شود این است که آیا این چمن باید متراکم باشد یا خیر! بهتر است بدانید که انتخاب چمن مصنوعی متراکم برای استفاده در حیاط اهمیت زیادی دارد. زیرا هر چقدر که چمن مصنوعی متراکم تر باشد، قدرت آن در برابر نیروی فشار و ضربه خوردن بالاتر می رود. در نتیجه، شما به سادگی می توانید بر روی این چمن بدوید و یا وسطی بازی کنید و دیگر نیازی نیست که نگران آسیب رسیدن به سطح چمن مصنوعی باشید. به همین دلیل تراکم بالا یکی از ویژگی هایی است که در انتخاب چمن مصنوعی برای استفاده در فضای حیاط اهمیت بسیار زیادی دارد.

انتخاب چمن مصنوعی حیاط و افزایش امنیت در محیط

شاید بتوان گفت یکی از مواردی که سبب شده است استفاده از چمن مصنوعی حیاط مورد توجه قرار گیرد انعطاف پذیری بالای آن در جذب نیروی فشار است. به طور مثال تصور کنید کودک شما در زمان بازی در حیاط زمین می خورد! آیا نگران هستید که دست و یا پای کودک شما آسیب ببیند؟! اگر چمن مصنوعی در حیاط دارید دیگر نباید نگران آسیب به کودک خود باشید. زیرا چمن مصنوعی بسیار منعطف است و به خوبی نیروی فشار را جذب می کند. در نتیجه اگر خودتان یا کودک تان بر روی این چمن زمین بخورید هرگز آسیب نمی بینید و همین امر سبب شده است استفاده از این چمن مورد توجه قرار گیرد.

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی حیاط

اگر می خواهید چمن مصنوعی حیاط را سفارش دهید ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که ارتفاع الیاف این چمن چقدر باید باشد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب ارتفاع الیاف چمن مصنوعی به سلیقه شما بستگی دارد که می تواند بین 10 تا 35 میلی متر متغییر باشد. در اینجا ذکر یک نکته خالی از لطف نیست. هر چقدر ارتفاع برگهای چمن مصنوعی کوتاه تر باشد، ظاهری شبیه به موکت پیدا می کند و هر چقدر ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بلند تر باشد، ظاهر آن مشابه به چمن طبیعی می شود.

در نتیجه، اگر تنها موضوع مد نظر شما این است که فضای اطراف شما سبز باشد، می توانید از چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف کوتاه استفاده کنید، اما اگر می خواهید احساس کنید چمنی مشابه به چمن طبیعی در زیر پای شماست باید چمن مصنوعی با ارتفاع بالای الیاف را سفارش دهید.

روش نصب چمن مصنوعی حیاط

بسیاری از افراد تمایل دارند که بدانند چمن مصنوعی حیاط چگونه نصب می شود. روش نصب این چمن به صورت زیر است:

  • نصب لایه ژئوتکس: ابتدا یک لایه ژئوتکس بر روی زمین نصب می شود. این لایه بسیار نرم است و انعطاف پذیری چمن مصنوعی را بالا می برد.
  • قرار گیری نوار بر روی لایه ژئوتکس: قبل از آنکه چمن مصنوعی بر روی ژئوتکس قرار گیرد نواری روی آن قرار داده می شود که از تماس مستقیم چمن مصنوعی با لایه ژئوتکس جلوگیری می کند.
  • نصب چمن مصنوعی: پس از آنکه لایه ژئوتکس و نوار بر نصب شدند چمن مصنوعی بر روی آن قرار داده می شود.

در نتیجه، همانطور که می بینید نصب چمن مصنوعی حیاط می تواند محیطی امن و زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد و حس خوش طبیعت را در محیط تداعی کنید.

شستشوی چمن مصنوعی حیاط

آیا نگران این هستید که ممکن است شستشوی چمن مصنوعی دشوار باشد و شما نتوانید از پس آن بر بیایید! در همینجا به شما می گوییم که این تفکر و نگرانی اشتباه است و شما به سادگی می توانید چمن مصنوعی حیاط را بشویید و از زیبایی آن لذت ببرید. شما برای شستشوی چمن مصنوعی می توانید به سادگی آن را آبشویی کنید و نیاز به هیچ گونه شوینده خاصی ندارید. همچنین، باید بدانید که آبشویی چمن مصنوعی سبب می شود که الیاف چمن مصنوعی طراوت زیادی پیدا کنند و حس چمن طبیعی را در محیط به وجود بیاورند. هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که قهوه نیمروزی خود را در محیط سبز حیاط بنوشید.

الیاف چمن مصنوعی آنتی باکتریال هستند!

یکی از مواردی که سبب شده است استفاده از چمن مصنوعی حیاط به گزینه ای هوشمندانه برای دوستداران فضای سبز تبدیل شود خاصیت آنتی باکتریال بودن آن است. الیاف این چمن هرگز آلودگی را به خود جذب نمی کنند و امکان رشد باکتری ها بر روی این چمن وجود ندارد. همین امر سبب می شود چمن مصنوعی حیاط محیطی امن باشد و شما به راحتی می توانید در این محیط خوش بگذرانید و شام و یا ناهار خود را میل نمایید. امروزه، استفاده از چمن مصنوعی به حدی مورد توجه قرار گرفته است که تقریبا تمامی خانه های حیاط دار از چمن مصنوعی برای زیباسازی و محوطه سازی حیاط خود استفاده می کنند.

قیمت چمن مصنوعی حیاط

آیا تصمیم گرفته اید برای خرید چمن مصنوعی حیاط اقدام کنید؟! بی شک در مورد قیمت چمن مصنوعی حیاط سوال دارید. پاسخ به این سوال به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، آیا تراکم چمن مصنوعی بالاست یا متوسط؟ آیا جنس نخ چمن مصنوعی ایرانی است یا خارجی؟ ارتفاع الیاف چمن مصنوعی چند میلی متر است؟! پاسخ به این سوال نقش تعیین کننده ای در قیمت چمن مصنوعی حیاط دارد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است برای استعلام قیمت، با مراکز معتبر فروش، مانند شرکت افرا چمن، در تماس باشید.

جمع بندی

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد چمن مصنوعی حیاط در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید برای انتخاب این چمن باید به ویژگی های مهمی توجه داشته باشید که از میان آنها می توان به تراکم بالای این چمن اشاره کرد. همچنین، ارتفاع الیاف این چمن می تواند بین 10 تا 35 میلی متر متغییر باشد و شما می توانید با سلیقه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید. الیاف چمن مصنوعی آنتی باکتریال هستند و امکان رشد باکتری ها بر روی چمن مصنوعی وجود ندارد. روش شستشوی این چمن بسیار ساده است و شما می توانید با آبشویی آلودگی و گرد و خاک را از روی سطح چمن مصنوعی از بین ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مدیر فروش
Scroll to Top
اسکرول به بالا